اخبار

به دنبال مکاتبه شریعتمداری با رئیس جمهور در خصوص پیش بینی جایگاهی برای گواهینامه های مهارتی و صلاحیت شغلی در نظام استخدامی کشور؛

دستور رئیس جمهوری مبنی بر توجه ویژه به مهارت به جای مدارک نظام آموزشی

دستور رئیس جمهوری مبنی بر توجه ویژه به مهارت به جای مدارک نظام آموزشی
به دنبال مکاتبه "محمد شریعتمداری" ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهور در خصوص پیش بینی جایگاهی برای گواهینامه مهارتی و صلاحیت شغلی در نظام استخدامی کشور به منظور تحقق مهارت گرائی به جای مدرگ گرائی و در نتیجه افزایش کیفیت تولیدات و خدمات و کاهش نرخ بیکاری در کشور، دستور رئیس جمهور با موضوع استانداردسازی و ارتقای آموزش های مهارتی به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد.
گفتنی است در نامه شریعتمداری به حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری آمده است : در نظام استخدامی کشور جایگاهی برای گواهینامه های مهارتی و صلاحیت شغلی پیش بینی نشده و همواره مبنای در نظر گرفته شده در حقوق و دستمزد مستخدمین در بخش های دولتی و خصوصی ، مدارک صادر شده در نظام آموزش متوسطه و عالی است. به عبارت دیگر به گواهینامه های مهارتی و صلاحیت شغلی بهایی داده نمی شود و همین امر یکی از دلایل سوق جوانان و نیروی کار کشور به مدرک گرائی است. لذا لازمه تحقق منویات حضرت¬عالی بر مهارت¬گرائی به جای مدرک گرائی ، مستلزم رفع این نقیصه در نظام استخدامی کشور است.
.  شایان ذکر است پی نوشت رئیس  جمهور به شرح زیر است؛
«مسأله حائز اهمیت است. بررسی فوری وگزارش شود. در برخی از مشاغل، گواهی نامه مهارت باید ارزش بالاتری نسبت به مدارک آموزشی داشته باشد.»

 

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید