اخبار

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمان خبر داد:

تدوین لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه۱۷۶ سازمان بین المللی کار با عنوان ایمنی و بهداشت کار در معادن

تدوین لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه۱۷۶ سازمان بین المللی کار با عنوان ایمنی و بهداشت کار در معادن
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به ماده ۱۷۶ در رابطه با ارتقای ایمنی در معادن به دولت تحویل داده شد که امیدواریم در آینده نزدیک این لایحه تقدیم مجلس شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش ملی ایمنی معدن و صنایع معدنی در مجموعه فرهنگی هنری آزادی شهر سرچشمه رفسنجان گفت: ایمنی و سلامت کار که اساس و عامل اصلی ایجاد بهره‌وری در بنگاه‌های اقتصادی است را نمی‌ توان نادیده گرفت یا از سایر عوامل تولید تفکیک کرد.
وی  ادامه داد: از نظر سازمان بین‌المللی کار، کار شایسته را بر پایه ایمنی و بهداشت کار تعریف کرده اند؛ در کشور ما هم بر اساس ماده ۳۵ قانون برنامه پنجم در دولت سند کار شایسته را مطابق با مصوبات سازمان بین‌المللی کار اردیبهشت سال ۹۸ به تصویب دولت رسید.
شاکرمی تصریح کرد: در این سند راهبردهای اساسی اعم از کار مولد، حمایت‌های اجتماعی، حقوق بنیادین کار و گفت‌وگوی اجتماعی مدنظر است و بحث ایمنی کار به طور خاص دیده شده است.
وی خاطرنشان کرد: با تصویب این سند می‌توانیم از ظرفیت‌های دولت و بخش خصوصی در بحث ارتقای ایمنی و بهداشت کار استفاده کنیم.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: باتوجه به نیروی کار می توان به افزایش بهره‌وری و رونق تولید دست یافت و از مدیران مجتمع مس سرچشمه که در این زمینه موفق بودند و کارنامه خوبی دارند، تقدیر می‌کنم.
وی اظهار کرد: به همت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به ماده ۱۷۶ در رابطه با ارتقای ایمنی در معادن به دولت تحویل داده شد که امیدواریم در آینده نزدیک این لایحه تقدیم مجلس شود.
شاکرمی گفت: در کشور ما استخراج در معادن به صورت سنتی انجام می‌شود که خسارت عمده ای در هزینه و کاهش بهره‌وری دارد و بحث ایمنی کارگران به نحو مطلوبی قابل کنترل نیست.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:  ورود تکنولوژی به معادن و بازسازی و بهسازی تجهیزات و ماشین‌آلات در معادن باید مورد توجه همه بخش‌ها قرار گیرد.
شاکرمی بیان کرد: یکی از مراجعی که باید توجه لازم به این موضوع داشته باشد شورای عالی معادن است که تا کنون  در خصوص تغییر تکنولوژی استخراج در کشور به نحو مطلوب و مورد انتظار نتوانسته عمل کند.
شاکرمی تأکید کرد: تمام کسانی که در مراجع تصمیم‌گیری در حوزه معادن هستند بحث تغییر تکنولوژی تجهیزات و ورود تکنولوژی به معادن را دنبال کنند.
وی تاکید کرد که باید از وجود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها برای تغییر روش‌های سنتی به روش‌های نوین استفاده کنیم و سال گذشته ۴۰ درصد کاهش حوادث منجر به فوت در معادن داشتیم.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید