اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

افتخار ما داشتن جامعه کارگری است

افتخار ما داشتن جامعه کارگری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در نشست مجمع نمایندگان استان که با حضور حاتم شاکرمی معاون وزیر در حوزه روابط کار برگزار شد با بیان اینکه بخش عمده ای از جمعیت یزد را کارگران تشکیل می دهند گفت: طی چند سال اخیر هیچ اخراجی از بین کارگران عضو در تشکلات کارگری نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، محمدحسین ریاحی در نشست مجمع نمایندگان استان یزد اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال 95 جمعیت یزد بیش از یک میلیون نفر است و 333 هزار نفر شاغل دارد که در 3 هزار و 300 واحد صنعتی و 590 واحد معدنی شاغل هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه 210 هزار نفر بیمه شده اجباری داریم ادامه داد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان یزد جزو ادارات درجه 2 کشور است و از نظر ساختار بسیار ضعیف هستیم و دو اداره از ادارات شهرستانی ما به صورت نمایندگی اداره می شود.

ریاحی با اشاره به کمبود نیرو در حوزه بازرسی کار افزود: 190 پست سازمانی داریم که 35 پست بلوکه شده برای نیروهای قراردادی است و 16 بازرس کار در کل استان یزد داریم و 8 نفر استخدام جدید تا پایان سال جذب خواهد شد.

وی با اشاره به تعداد تشکل های کارگری و کارفرمایی در سطح استان و لزوم حمایت از تشکل های کارگری عنوان کرد: 277 تشکل گارگری و کارفرمایی داریم که 63 تشکل کارفرمایی است و مابقی در حوزه کارگری فعال هستند.

این مقام مسئول همچنین از رشد 15 درصدی در تعداد شوراهای اسلامی کار خبر داد و گفت: افتخار ما داشتن جامعه کارگری است و معتقدیم تشکل های کارگری باید بیش از پیش تقویت شوند.

وی با بیان اینکه معضل جامعه کارگری در یزد وجود قراردادهای سفید و موقت است افزود: موضوع قراردادهای سفید به برنامه ریزی وزارتخانه نیاز دارد ولی در استان آمادگی و زیرساخت اجرای طرح در این زمینه را داریم.

محمد حسین ریاحی تصریح کرد: طی چندسال اخیر هیچ اخراجی از بین کارگران عضو در تشکلات کارگری نداشتیم و موردی که در شهرستان بافق در خصوص اختلافات کارگری بود آمادگی ورود و حمایت را داشتیم که خود کارگر در این زمینه تمایلی نداشت و شکایتی صورت نگرفت.

۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید