اخبار

سرهنگی در حاشیه اختتامیه ششمین هفته جهانی کارآفرینی : مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو به هیئت دولت ارسال شده است

سرهنگی در حاشیه اختتامیه ششمین هفته جهانی کارآفرینی : مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو به هیئت دولت ارسال شده است
مدیرکل دفترتوسعه کارآفرینی وبهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تقدیم مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو به هیئت دولت خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" رحیم سرهنگی" ،مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه آیین اختتامیه ششمین هفته جهانی کارآفرینی که صبح امروزسه شنبه 5 آذر با حضور کارآفرینان برتر، مدیران استارتاپ ها و فعالانحوزه کارآفرینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: ما مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو را به هیئت دولت تقدیم کردیم که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه این مصوبه سه بخش اساسی دارد اظهارداشت: یکی از این موارد، ایجاد شان و پایگاه اجتماعی برای کارآفرین است به این معنا که کارآفرین به عنوان یک نفری که ارزش آفرین است شناخته شود و بندهایی از این مصوبه به آن اختصاص دارد.
سرهنگی افزود: چند بند دیگر این مصوبه به توسعه کسب و کار فناورانه کارآفرینان پیشرو اختصاص دارد که در اینصورت طرح ها و تسهیلات توسعه ای دولت، بیشتر در اختیار  کارآفرینان پیشرو قرار خواهد گرفت.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار خاطر نشان کرد: خط سبز ویژه گمرکی برای محصولات فناورانه نیز یکی دیگر از بخش های این مصوبه است. 
وی تاکید کرد: ما می خواهیم با این مصوبه از کارآفرینان پیشرو و خط شکن  حمایت حداکثری داشته باشیم به شرطی که فعالیت های آنها، فعالیتی  نوآورانه ای باشد که ظرفیت  اتصال به بازار منطقه ای و جهانی را داشته باشد و بتوانند در بازارجهانی رقابت کنند و بخش سوم هم مربوط به مسئولیت اجتماعی است که در ازای این حمایت ها کارآفرینان پیشرو خواهند داشت.
همچنین سرهنگی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه دسته سیاست در حوزه کارآفرینی دارد گفت: تربیت نیروی انسانی با کیفیت در حوزه کارآفرینی که درسنین مختلف 3 تا 6 سال 6 تا 12 سال 12 تا 18 سالدرکشور یکی از این سیاست هاست که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام می شود و تا کنون 3 هزار و 500 دانش آموز را در دوره های یک سال و نیمه کارآفرینی و با همکاری بخش خصوصی در حال آموزش دیدن هستند.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار گفت: سیاست دوم شبکه سازی بین اجزای مختلف اکوسیستم کارآفرینی است  به این معنا که بین کارآفرینان با یکدیگر و  کارآفرین با سرمایه گذار و دیگر اجزاء ارتباط موثر و با کیفیت ایجاد شود و از اتصال آنها اکوسیستم کارآفرینی ارتقاء پیدا کند.
وی افزود: این موضوع در استان های مختلف از طریق پاتوق هایی برای گفت و گو بین کارآفرینان به عنوان "کافه کارآفرینی" و توسط خود آنها، شکل گرفته است و در حوزه های تخصصی  مختلف گفت و گو می کنند. 
وی با اعلام اینکه دسته سوم  از سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت از کارآفرینان پیشرو است گفت: کار آفرینانی که از دیگران نوآور تر هستند ، در کمیته ای تخصصی به عنوان کارآفرینان نوآور و خط شکن شناخته شده و حمایت ویژه خواهند شد.
۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید