اخبار

بنیاد ملی توسعه فناوری 30 آبان افتتاح می شود

بنیاد ملی توسعه فناوری 30 آبان افتتاح می شود
بنیاد ملی توسعه فناوری به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات ذیل برنامه اشتغال فراگیر، با عنوان " بنیاد ملی توسعه فناوری " پنج شنبه 30 آبان افتتاح می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ملل متحد ( یونیدو ) یک برنامه مشترک برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ایران طراحی کرده که یکی از حوزه های اصلی آن رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر توسعه زیست بوم های تخصصی این رسته در حوزه های پر تقاضا و پرظرفیت از نظر ایجاد اشتغال و خلق ثروت است .
شایان ذکر است: در این راستا تاسیس یک نهاد ملی پشتیبان کسب و کار با عنوان بنیاد ملی توسعه فناوری، در دستور کار مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه جتماعی و بخش خصوصی قرار گرفت تا در قالب مدل عمومی – خصوصی و با حمایت سایر سازمانهای دولتی، این نهاد به توسعه اشتغال در یک حوزه تخصصی در کشور اقدام کند .
بنیاد ملی توسعه فناوری با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، صندوق کارافرینی امید، یونیدو ایجاد خواهد شد.

همچنین با منطقه ویژه اقتصادی پیام، جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد دانشگاهی و... به عنوان سازمان های همکار، درتوسعه مولفه های زیست بوم فناوریهای نوین به ارائه خدمات  ویژه ای دراین عرصه، اقدام خواهد کرد.

اهداف و برنامه های توسعه ای این بنیاد در حوزه های پژوهش، آموزش و تجاری سازی فناوری های نوین بوده و همچنین ایجاد مدارس بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی که درنهایت منجر به ایجاد و پیشبرد کسب و کارهای نوپا فناورانه خواهد بود.
۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید