اخبار

در کمیته حمایت از ورزشکاران مطرح شد: ارائه طرح اشتغال اعضای تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان با دستور ویژه شریعتمداری

در کمیته حمایت از ورزشکاران مطرح شد: ارائه طرح اشتغال اعضای تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان با دستور ویژه شریعتمداری
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: با دستور ویژه "محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح اشتغال اعضای تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان کمیته حمایت از ورزشکاران ارائه شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر با اعلام این خبر تصریح کرد: در نشستی که به منظور حمایت از ورزشکاران جامعه هدف تشکیل شد طرح اشتغال اعضای تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان مطرح شد

وی با بیان این که به زودی  مراحل اجرایی این طرح آغاز می شود، تاکید کرد: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بر این شد که  قهرمانان جانباز و معلول جامعه هدف که به نوعی جامعه هدف این وزارتخانه هستند مورد توجه ویژه قرار گیرند .
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، اشتغال را  مهمترین دغدغه ورزشکاران دارای معلولیت به خصوص برای  نابینایان دانست و افزود: اعضای تیم ملی فوتبال نابینایان که اخیرا در تایلند نایب قهرمان آسیا شدند و مجوز پارالمپیک توکیو را بدست آوردند به زودی در سازمان های تابعه با ضوابطی خاص و معین به خدمت گرفته خواهند شد.
صادقی فر ادامه داد: این کمیته در تلاش است تا برای ورزشکاران جانباز و معلول که جزء جامعه هدف محسوب می شوند امکانات خوبی در نظر بگیرد که مهمترین مشکل آنها موضوع اشتغال است که امیدواریم با دستور وزیر  و اعضای  کمیته این مهم به سرانجام برسد.
صادقی فر همچنین از تلاش ها و حمایت های شجاعی برهان و دادکان در این زمینه قدردانی کرد.
محمد مظلومی، رییس فدراسیون نابینایان با قدردانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: من خود جانباز نابینا و با مشکلات این ورزشکاران آشنا هستم و امروز با اقدامات و دلسوزی های که از سوی اعضای  کمیته و به ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشاهده کردم برای اولین بار احساس کردم که زحمات و پیگیری های ما برای اشتغال  قهرمانان نابینا به بار نشسته است.
گفتنی است: نشست های  این کمیته به ریاست " سید ضیاالدین شجاعی برهان " مشاور وزیر  و با حضور " محمد دادکان " مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش و نمایندگان صندوق های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود .

۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید