اخبار

سخنران بیست و ششمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی»: تفکر خلاق، زمینه ساز کارآفرینی و رونق تولید است

سخنران بیست و ششمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی»: تفکر خلاق، زمینه ساز کارآفرینی و رونق تولید است
سخنران بیست و ششمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تفکر خلاق، زمینه ساز کارآفرینی و رونق تولید است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی علیان استاد دانشگاه و کارشناس مدیریت بهره وری و سیستم ها در بیست و ششمین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» که امروز با حضور  ابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: بزرگترین  آسیب تفکر در سازمانها وجود افرادی است که در گذشته، مانده اند. این افراد، معمولاً  از قالب های تعصبی خاصی برخوردارند که از پیشرفت سازمان ها جلوگیری می کنند و مانع تحول سازمان ها می شوند.

وی افزود: عقلانیت، فراتر از هوش است و بسیاری از افراد، ممکن است دارای هوش بالایی باشند اما در چارچوب عقلانیت حرکت نکنند.
این استاد دانشگاه انواع تفکر در سازمان را به گذشته نگر، حال نگر و آینده نگر تقسیم کرد و با اشاره به تفکر همگرا و واگرا اظهارکرد: تفکر خلاق که یکی از نیازهای واقعی هر سازمانی برای پیشرفت و توسعه به شمار می آید از تعامل دو تفکر همگرا و واگرا حاصل می شود که می تواند زمینه مناسبی برای کارآفرینی، رونق تولید و اشتغال باشد.
 علیان تصریح کرد: افرادی که بیش از اندازه، پرش فکری دارند، اهداف سازمان را با انحراف مواجه می کنند و تفکرات این گونه افراد را نباید با اشخاصی که دارای تفکر واگرا هستند، اشتباه گرفت.
وی اساس آسیب شناسی تفکر در سازمان را مبتنی بر شناخت دقیق اجزای سیستم دانست و تاکید کرد: اگر از شتابزدگی برای نتیجه گیری در خصوص شخصیت افراد و برنامه ها دست برداریم، می توانیم یکی از آسیب های مهم سازمان را پشت سر بگذاریم. زیرا برخی از نتیجه گیری ها متکی بر احساس فردی و ذهن خوانی هاست و این روند به خروجی سازمانها آسیب می رساند.

۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید