اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین نشست منطقه ای تشکل‌های کارگری :

جامعه کارگری تکیه ‌گاه اصلی کشور در هر شرایطی است / تلاش می کنیم حداکثر حمایت از واحدهای تولیدی انجام شود

جامعه کارگری تکیه ‌گاه اصلی کشور در هر شرایطی است / تلاش می کنیم حداکثر حمایت از واحدهای تولیدی انجام شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه کارگران بهترین و نجیب ‌ترین اقشار جامعه هستند، گفت: جامعه کارگری در سخت‌ترین شرایط و با تحمل بیشترین مشکلات و سختی‌ها پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند و تکیه ‌گاه اصلی کشور در هرشرایطی هستند .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، " محمد شریعتمداری " در دومین نشست منطقه ای  تشکل‌های کارگری که با حضور نمایندگان استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و مرکزی در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: جلسات بسیار خوبی با نمایندگان تشکل‌های کارگری درحال برگزاری است و امیدواریم که در هفته‌های آینده به نوبت با نمایندگان تشکل‌های تمامی استان‌ها اینگونه جلسات را برگزار کنیم. 
وی از بررسی و پیگیری مطالبات مطرح شده در این جلسات خبر داد ،  حفظ اشتغال را از اولویت های مهم  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت :  برای رونق کارگاه‌ها و حفظ و افزایش اشتغال در کنار کارفرمایان هستیم و معتقدیم  آنچه بیش از هرچیز دیگری حقوق کارگر را تضییع می‌کند، از بین رفتن فرصت شغلی است. 
شریعتمداری اعتراض مسالمت آمیز برای پیگیری مطالبات برحق جامعه کارگری را از بدیهی‌ترین حقوق آنان دانست .
وزیر تعاون  ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی که امروز دچار مشکل شده‌اند از بهترین و با ارزش‌ترین شرکت‌ها هستند، گفت: تلاش می کنیم حداکثر حمایت از واحدهای تولیدی انجام شود  تا  با افزایش رونق تولید فضای مناسب برای کار و اشتغال فراهم شود. 
وی ، هم فکری و اخذ نظرات شرکای اجتماعی را از دیگر اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت : برای ابلاغ هر دستورالعملی ابتدا با شرکای اجتماعی و ذی ‌نفعان مشورت می ‌شود .
شریعتمداری  بر تعهد خود برای برقراری سه ‌جانبه‌گرایی در سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت:  به سه جانبه گرایی اعتقاد راسخ داریم و پیگیری‌های زیادی برای ارتقاء آن درحال انجام است و به زودی لایحه‌ای را برای مسجل شدن سه جانبه گرایی به مجلس شورای اسلامی در این زمینه  تقدیم خواهیم کرد.
۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید