اخبار

شریعتمداری در گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر : شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور کرده است

شریعتمداری در گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر : شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور کرده است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز شمار بیمه شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور کرده و حدود 100 هزار نفر از مواهب مستمری ها برخوردارند اظهار کرد: باید با مشارکت و حمایت بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و... پوشش بیمه ای را در جامعه هدف گسترش دهیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا ، "محمد شریعتمداری" در  گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرکه امروز شنبه سیزدهم مهر در هتل قلب تهران برگزار شد با بیان اینکه بر اساس بندهای مختلف مندرج در قانون اساسی از جمله اصل سوم و دوازدهم، وظایف سنگینی داریم گفت : هر کاری با مشارکت و همراهی مردم بوده رشد و توسعه آغاز شده است.
وی افزود: هرکجا عنصر مشارکت جویی وجود داشته شاهد پیشرفت های خوبی نیز بوده ایم. برقراری و ایجاد یک ساختار اقتصادی عادلانه برای برخورداری برابر افراد از مواهب کشور، رفع فقر مطلق و از بین بردن تبعیض و محرومیت و توسعه بیمه از اصول  قانون اساسی کشور است و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی در روستاها از وظایف ماست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،  به فراهم شدن امکانات زیربنایی و زیرساختی در کشور بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت : باید روند مهاجرت از روستاها به شهرها را متوقف کنیم که البته اقداماتی در این باره شروع شده است.
شریعتمداری  افزود:  کارهای بزرگی در بخش زیربنایی کشور انجام شده است.  توسعه روستایی دارای سابقه و پیشینه زیادی است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی مسئول توسعه متوازن روستایی شد. آن زمان روستاها یک متولی واحد داشت و همه امور را اداره می کرد. با متوقف شدن فعالیت جهاد و سپردن امور مختلف به هرکدام از دستگاه‌ها و ایجاد یک معاونت در ریاست جمهوری، روند حرکت متفاوت شد و می طلبد که امروز بیشتر روی آن تامل و بازنگری کنیم.
وی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در کنار دستگاه‌های مربوطه، فعالیت می‌کند و امور بیمه ای را پیش می برد گفت: امید است به توسعه متوازن و همه جانبه روستاها بیشتر توجه شود ، به یک نقشه راه و برنامه کلان برای پایداری توسعه متوازن روستاها نیازمندیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ادامه داد: اینکه یک و نیم میلیارد از صندوق توسعه ملی برداشت  و برای تسهیلات و اشتغال روستایی صرف کنیم تصمیم خوبی بود. پایش گسترده ای برای این نوع وام های ارزان قیمت اتفاق افتاده و اگر این امر با جدی گرفتن نظارت ها ادامه یابد از دولت های گذشته در رشد اشتغال موفق تر خواهیم بود. 
شریعتمداری  ادامه داد: هرچند باید بحث نوزادآوری به عنوان نهضت جدید مورد توجه قرار بگیرد و نظام فرهنگی در جهت آن حرکت کند. 
وی  افزود: رشدجمعیت 1.24 و رشد جمعیت مسن 3.6 است و رشد سالمندی سه برابر رشد کلی جمعیت است .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  افزود: باید ایجاد یک نظام تامین اجتماعی فراگیر تبدیل به یکی از اصلی ترین خط مشی های سیاست گذاران در کشورشده و به این سمت حرکت کنیم.
شریعتمداری به ضرورت تنوع بخشی اقدامات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان تاکید کرد و گفت: موضوع حاشیه نشین ها و تشویق آنها برای برگشتن به روستاها و برخورداری از بیمه از جمله اقداماتی است که می‌تواند در این صندوق مورد توجه جدی  قرار بگیرد.
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید