اخبار

​شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان ‌و امام جمعه کرمانشاه : تکیه بر استفاده از توانایی های درون کشور ، توسعه و ایجاد اشتغال به طور جدی دردستور کار دولت است

​شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان ‌و امام جمعه کرمانشاه : تکیه بر استفاده از توانایی های درون کشور ، توسعه و ایجاد اشتغال به طور جدی دردستور کار دولت است
وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : درشرایط فعلی اقتصادی کشور، روشن و بدیهی است که حل مشکلات کشور نسبت به گذشته تفاوت اساسی پیدا کرده واستفاده از توانایی های درون برای گسترش و توسعه اشتغال درکشور به طور جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری  " امروز پنجشنبه 28 شهریور در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه ، در دیداربا نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به برنامه اشتغال پایدار روستایی در کشور اشاره کرد و افزود: دولت با کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب، ۱.۵ میلیارد دلار منابع و تسهیلات ارزان قیمت را از صندوق توسعه ملی در اختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که به نوعی تکفل ایجاد شغل را برعهده دارند، قرار داد.
وی نحوه تخصیص این اعتبار به استان‌ها را براساس میزان محرومیت و نرخ بیکاری دانست  و گفت  : این سیاست در بخش‌های زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت تاثیرگذار بود و شرایط مطلوب‌تری را در حوزه اشتغال ایجاد کرد.
شریعتمداری، عملکرد استان کرمانشاه را در جذب تسهیلات روستایی خوب توصیف کرد و گفت: این استان همه ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته را جذب کرده و این تسهیلات در نقاط مرزی با نرخ سود چهار درصد، در نقاط غیرمرزی و محروم با نرخ سود ۶ درصد و برای سرمایه در گردش با نرخ سود ۱۰ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیل و زلزله را از مشکلات این استان و مردم عنوان و تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق زلزله‌زده از همین منابع روستایی تخصیص داده شد.
وی  به مشکل مددجویان تحت حمایت بهزیستی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مدیرکل بهزیستی مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان را برای مابه‌ التفاوت سهم پرداختی مددجویان تامین کرده است.
شریعتمداری  ، کمبود مهارت دانش‌آموختگان را مهمترین مشکل در کشور دانست و تاکید کرد: هرچه افراد مهارت داشته باشند و ما در این زمینه بیشتر کار کنیم وضعیت اشتغال در کشور بهتر خواهد شد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : باید امکان فروش محصولات داخلی  درکشور به وجود بیاید .
وی سهم اشتغال روستایی  در کل کشور را در گذشته کمتر از سه درصد عنوان کرد و گفت : گزارش‌های مرکز آمار نشان می‌دهد میزان سهم اشتغال روستایی در سبد کل اشتغال کشور در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ با ۲۲ درصد رشد به ۲۵.۳ درصد رسیده است.
گفتنی است " آیت‌الله مصطفی علما " نماینده ولی‌فقیه در استان ‌و امام جمعه کرمانشاه با ذکر توضیحاتی اساسی ،  با بیان اینکه همه باید وضعیت فعلی کشور را درک کنیم خواستار نظارت دقیق و منظم بر روی تسهیلات و منابع ارزان قیمت دولتی که در اختیار افراد قرار می‌گیرد و  فرهنگ‌سازی در زمینه مهارت‌آموزی در استان کرمانشاه شد .
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید