اخبار

دوره آموزشی " آئین نگارش و مکاتبات اداری " ویژه کارکنان اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد

دوره آموزشی " آئین نگارش و مکاتبات اداری " ویژه کارکنان اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد
به منظور آشنایی با روش نگارش و نحوه استفاده از دستور زبان فارسی در مکاتبات اداری، دوره آموزش " آیین نگارش و مکاتبات اداری" به مدت هشت ساعت ویژه کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد، در این دوره آموزشی که با هدف ارتقای سطح مکاتبات اداری تدوین و برگزار شد، پرنیا امان از مدرسین دانشگاه در خصوص نقش مکاتبات اداری در سازمان ها، انواع و اجزای مختلف نامه های اداری، شیوه نگارش نامه های اداری، انواع نشانه های رایج در هنگام نوشتن نامه ها و کاربردهای هر کدام توضیحاتی را ارائه کرد.

 شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، بصورت تئوری و عملی با ویرایش و پردازش نوشته های اداری و ویژگی های یک نوشته اداری مناسب، ساده نویسی و شرایط آن در انواع مکاتبات، نثر اداری،  پیش نویسی و طرز تهیه آن، آشنا شدند.

مدرس این دوره گفت: مکاتبات اداری پیش از هر چیز، وسیله ای ارتباطی در ارتباطات انسانی و ابزار انتقال مفاهیم است، لذا نوشتن نامه نیز همانند ابزارهای زبانی دیگر، وسیله‌ای است برای بیان منظور و مقصود هر فرد و ارتباط با سایر افراد.

امان افزود: نقش مکاتبات اداری در جریان امور به سرنوشت سازمان از نظر موفقیت یا شکست آن بستگی دارد. بدین معنا که با کوچک‌ترین اشتباهی در نگارش یک نامه امکان از دست رفتن فرصت و منافع سازمان و یا بیان بهتر یک مطلب و زیبایی نوشتار یا رعایت نکاتی در نوشتار اداری به ارتقای مالی، اداری و معنوی سازمان و کارمند منجر گردد.

.گفتنی این دوره آموزشی در مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد نیز برگزار شد.

مکاتبات

دوره آموزشی مکاتبات

شهرستان یزد

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید