اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

نتیجه تعاون، بهبود زندگی مردم و توانمندی آنها است / رشد 100 درصدی تشکیل شرکت های تعاونی در قالب روستا تعاون

نتیجه تعاون، بهبود زندگی مردم و توانمندی آنها است / رشد 100 درصدی تشکیل شرکت های تعاونی در قالب روستا تعاون
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد نتیجه تعاون را بهبود زندگی مردم و توانمندی آن ها دانست و تحقق آن را از مسیر توانمندی تعاونی ها و حمایت از آن ها برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان و چهاردهمین دوره تجلیل از تعاونی‌های برتر یزد که با حضور محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار، مدیرکل دفتر تعاونی های تولیدی وزارت متبوع، مدیرکل سازمان بهزیستی کشور، برخی از نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولین استانی برگزار شد اظهار کرد: رشد 100 درصدی تشکیل شرکت های تعاونی در قالب روستا تعاون بوده که با توجه به سهمیه 42 تعاونی،  84 شرکت در استان تشکیل شده است.

وی ویژگی تعاون را در توجه به جامعه دانست و افزود: موفقیت های قابل توجه دیگری در حوزه تعاون کسب شده است، واگذاری تصدی های غیر حاکمیتی در حوزه تشکیل، تغییرات و آموزش تعاونی ها به اتاق تعاون یکی از این دستاوردها می باشد.

ریاحی افزود: در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیز اعتباراتی را در قالب طرح های مختلف به استان اختصاص دادند که با تعهد اشتغال در طرح ها، بیش از 4 هزار و 700 نفر تحقق یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در بخش دیگری از سخنانش، سهم اشتغال استان را در عرصه خدمات با 48.2 درصد و صنعت با 44 درصد دانست و عنوان کرد: بیش از 7.8 درصد سهم کشاورزی استان می باشد و نرخ بیکاری استان در فصل بهار 12.8 درصد ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ حوادث ناشی از کار نشان از ایمنی کارگاه‌ها دارد گفت: نرخ حوادث ناشی از کار در استان یزد کاهش یافت و 17 رقم از نرخ کشوری کمتر است.

ریاحی ادامه داد: وضعیت بیمه شدگان تامین اجتماعی حدود 280 هزار نفر می‌باشد و استان از نظر سرانه صنعتی و محصولات مختلفی که دارد سرآمد است.

وی با اشاره به تعداد 334 هزار نفر شاغل در استان ادامه داد: نرخ بیکاری در استان در حال حاضر 13.9 درصد است که اندکی از میانگین کشوری بیشتر است و طبق برآورد صورت گرفته در سال 97 ، در استان 54 هزار بیکار داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از افزایش 100 درصدی تعداد مسئولان ایمنی واحدهای صنعتی و معدنی استان خبر داد و عنوان کرد: از ابتدای اجرای مدل خود بازرسی درون کارگاهی از سال 94 تاکنون بیش از هزار و 300 نفر به عنوان مسئول ایمنی در کارگاه ها معرفی که نزدیک به هزار نفر از آن ها تایید صلاحیت شدند.

وی همچنین از کاهش نرخ حوادث ناشی از کار استان خبر داد و تصریح کرد: نرخ حوادث کار در سال گذشته 54 بوده که نسبت به میانگین کشوری 17 رقم کمتر است و هر میزان این نرخ به عدد کمتری برسد نشان دهنده افزایش ایمنی در کارگاه ها است.

تعاونی های برتر-وزیر-شریعتمداری 4

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید