اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تلاش دولت در مبارزه با فساد، با ایجاد شفافیت و مکلف کردن دستگاه‌ها/ امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد: نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تلاش دولت در مبارزه با فساد، با ایجاد شفافیت و مکلف کردن دستگاه‌ها/ امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد: نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تلاش دولت در خصوص برخورد با مفاسد اقتصادی اشاره و گفت: همه دستگاه ها را مکلف کرده‌ایم که هر آنچه در اختیار دارند اعلام شود و مردم آگاهی لازم را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمد شریعتمداری» در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد با تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا اظهار کرد: باید به صورت شفاف مشخص شود که نهادهای حمایتی چه میزان پرداختی دارند و معاملات و سود و زیان شرکت های حمایتی نیز به مردم اعلام شود تا این فاصله به وجود آمده بین دولت و مردم را کاهش دهد.

وی بیان کرد: کشور در حال حاضر تحت فشارهای گوناگون است و نظام سلطه با طمع خود، همه تلاشش را علیه ملت و نظام به کار گرفته که تاکنون هم با شکست مواجه بوده است.

شریعتمداری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، نظامی نیست که با فشار از پای بیفتد ادامه داد: ملت ایران همواره ثابت کرده است که هرگاه تحریمی تحمیل شده، با مقاومت، ایستادگی کرده و این موضوع، بار مسئولیت مسئولان را سنگین تر کرده است.

وی در ادامه این دیدار با تاکید بر اینکه سال گذشته بیش از 7 هزار میلیارد تومان برای مبارزه با فقر مطلق در نظر گرفته شده، عنوان کرد: از سال های 92 تا 95 دریافتی خانواده‌ها به میزان 300 تا 500 درصد رشد داشته است.

شریعتمداری با اشاره به همکاری و تعامل همه جانبه سه قوه عنوان کرد: متاسفانه در بسیاری از شهرها افرادی زیر خط فقر بوده که به تعداد قابل ملاحظه‌ای نیز می‌باشند؛ این در حالی است که در استان یزد که همواره استانی مطلوب به لحاظ نرخ بیکاری بوده این رویه برعکس شده و در بسیاری از مناطق شهری و روستایی مردم نزدیک به خطوط فقر زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 42 میلیون نفر وابسته به سازمان تامین اجتماعی هستند اضافه کرد: مجموعه تکفلی که در نهادهای حمایتی داریم، حدود 500 هزار خانوار است و همچنین جمع کثیری از زنان سرپرست خانوار نیز تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار گرفته‌اند.

این مقام مسئول افزود: در شرایطی که گفته می‌شود واحدها در حال رکود هستند، تامین اجتماعی بیش از 390 درصد سود تجمیعی داشته است.

وی با بیان اینکه تحولی در سازمان رخ داده که قابل رویت است سهم ارزی و بهره وری نیز به درستی مشخص است تاکید کرد: اگر مصارف و منابع را به درستی مدیریت کنیم می توانیم کارهای عظیمی انجام دهیم.

مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره مندی از ظرفیت تعاون اظهار کرد: هم اکنون بیش از  3 هزار تعاونی در کشور فعالیت دارند که نیازها و تولیدات خرد و کوچک خانواده ها را تامین می‌کنند.

وی با اعتقاد بر توسعه تعاون گفت: این مسئله مهم را به جد دنبال می‌کنیم و تلاش داریم استارت آپ‌هایی را در حوزه تعاون شکل دهیم.

نظام آموزشی ما، باید کارآفرین تربیت ‌کند

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات ارزنده در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اشتغال در تعاونی ها اگر بر اساس برنامه ریزی باشد قطعا می توان مشکل اشتغال کشور را حل کرد.

«آیت الله محمدرضا ناصری» با بیان اینکه نظام آموزشی ما سیستم درستی ندارد و کارآفرین تربیت نمی‌کند ادامه داد: تشکیلات تعاونی باید به شکلی پیش برود که بر اساس استعدادیابی و ارائه طرح‌های مختلف آموزش‌هایی ارائه کند تا به اشتغالزایی و کارآفرینی منجر شود.

وی همچنین با اشاره به قدمت بالای صنعت نساجی در استان یزد تصریح کرد: مسئله پوشاک در کشور اگر به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، بخش عمده ای از اشتغال کشور را نیز حل خواهد کرد؛ ضمن اینکه می‌توان از طریق ایجاد شهرک‌های نساجی و پوشاک، با ارائه آموزش های لازم اشتغال عظیمی ایجاد کرد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید