اخبار

عضویت پنج شرکت تعاونی بعنوان نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف کار یزد برای نخستین بار در استان

عضویت پنج شرکت تعاونی بعنوان نمایندگان کارفرمایان در هیئت های حل اختلاف کار یزد برای نخستین بار در استان
انتخابات نمایندگان کارفرمایان در مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی شهرستان یزد برگزار شد که برای نخستین بار در استان یزد و با تلاش های اتاق تعاون، تعاونی ها در انتخابات کانون کارفرمایی شورای حل اختلاف کار استان یزد خوش درخشیده و پنج شرکت تعاونی به عضویت این کانون در آمدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، انتخابات نمایندگان کارفرمایان در مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی شهرستان یزد با حضور مدیر روابط کار، رئیس اداره روابط کار، رییس تشکلات کارگری و کارفرمایی استان، مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد و اعضای هیات مدیره، مدیران عامل و مسئولین کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و اصناف مشمول قانون کار در محل نمازخانه شهرک صنعتی یزد برگزار شد.

محمد فتاحی هدف مراجع حل اختلاف کار را رفع مشکلات کارگران و کارفرمایان مبتنی بر سازش دانست و گفت: کارفرمایان باید به دنبال حفظ و بقای کارگاه و استمرار تولید و اشتغال پایدار برای کارگران باشند و همواره سعی و تلاش نمایند تا اختلافات قبل از اینکه به مراجع حل اختلاف برسد در خود کارگاه توسط نمایندگان کارگران و کارفرمایان به صلح و سازش تبدیل شود.

مدیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد ضمن قدردانی از حضور پرشور کارفرمایان در این جلسه از انتخاب شوندگان خواست تا وقت بیشتری جهت حضور در جلسات بگذارند.

وی افزود: براساس ماده 160 و 164 قانون کار، انتخاب نمایندگان کارفرمایان در هیات های حل اختلاف کارگری و کارفرمایی، هر 2 سال یکبار به منظور حضور نمایندگان کارفرمایان که از اعضای هیأت های مدیره، مدیران عامل و مسئولین کارگاه های صنعتی، خدماتی و اصناف مشمول قانون کار هستند، برگزار می شود.

فتاحی در پایان خاطر نشان کرد: حضور شرکت های تعاونی به عنوان عضو در این کانون که به عنوان تنها مرجع قانونی، وظیفه حل اختلاف بین کارگر و کارفرما و رسیدگی به اختلافات ناشی از قراردادهای کار را دارد می تواند دراستحکام جایگاه تعاونی ها نقش موثری داشته باشد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید