اخبار

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد :

حضور اتباع خارجی با درآمدهای بالا موجب بیکاری فارغ التحصیلان است/تعاونی ها نباید به حال خود رها شوند

حضور اتباع خارجی با درآمدهای بالا موجب بیکاری فارغ التحصیلان است/تعاونی ها نباید به حال خود رها شوند
امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ظرفیت های یزد در ایجاد اشتغال گفت: حضور اتباع خارجی با درآمدهای بالا موجب بیکاری فارغ التحصیلان است.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: همزمان با سومین روز از هفته تعاون، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد که با حضور اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون، مدیران عضو شورای هماهنگی و جمعی از تعاونگران استان در این اداره کل برگزار شد، با اشاره به اینکه به آسانی می توان مسئله اشتغال را در کشور حل کرد اظهار داشت: انتظار می رود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کل در استان ها بتوانند مشکل اشتغال را حل کنند.

امام جمعه یزد با اشاره به وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری استان یزد افزود: امروزه بسیاری از اتباع خارجی در استان یزد مشغول به کار هستند و این موضوع سبب شده که درآمدهای کلان و خوبی نیز داشته باشند اما بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی با توجه به مدارک تحصیلی عالی بیکار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با گرامیداشت هفته تعاون و تاکید بر اینکه تعاونی‌ها نباید به حال خود رها شوند تصریح کرد: باید دقت نظر بیشتری بر مدیریت و نحوه فعالیت این تعاونی‌ها باشد به شکلی که تعاونی ها نیر در مسیر خلاقیت و نوآوری پیش بروند و رشد کنند.

وی با تاکید بر اینکه با کمک تعاونی ها می توانیم وابستگی کشور را به خارجی ها کم کنیم تصریح کرد: متاسفانه برخی ماشین آلات در خط تولید کارخانه ها وارداتی است و این موضوع موجب شده تا توقف کارخانه‌های کشور را شاهد باشیم.

امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان در بخشی از سخنان خود همچنین با انتقاد از مشکل آموزشی و شیوه نادرست آموزش در کشور ادامه داد: متأسفانه در کلاس‌های درسی، شیوه آموزشی به شکلی است که دانش آموزان را به تفکر و اندیشه هدایت نمی کند و با آموزش‌های سطحی و به سبک انگلیسی دانش آموزان را آموزش می دهند.

وی با اشاره به اینکه در مدارس و نظام آموزشی ما دانش آموزان فقط به دنبال خواندن، حفظ کردن و نمره گرفتن هستند عنوان کرد: زمانی که دانش آموزی در مدرسه نمره خوبی بگیرد مورد تشویق قرار می‌گیرد و این رویه باعث می‌شود که پس از سال‌ها تحصیل فقط محفوظاتی داشته باشد که فراموش شدنی است و ابدی و مفید نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه نیازمند تفکر و تعقل در کارها هستیم عنوان کرد: تفکر و اندیشیدن در کارها منجر به حل بسیاری از مشکلات و مسائل در زمینه‌های مختلف خواهد شد.

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته تعاون، به ارائه گزارشی از برنامه های هفته تعاون و عملکرد این اداره کل در حوزه تعاون پرداخت.

محمد حسین ریاحی با بیان اینکه شواهد تاریخی نشان می‌دهد ایرانیان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود تعاون و همکاری داشتند اظهار داشت: تعاون و یاریگری جزئی از فرهنگ و تمدن ایرانیان به شمار می‌رود.

وی افزود: برای استفاده از توانمندی های افراد در حوزه تعاون قبل از هر چیز نیاز به آموزش به عنوان مهمترین عنصر شناخته می شود که باید از سوی تعاونی ها مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در پایان این نشست از بی بی ربابه دشتی؛ همسر شهید و بانوی کارآفرین در حوزه تعاون تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

حضور اتباع خارجی با درآمدهای بالا موجب بیکاری فارغ التحصیلان است/تعاونی ها نباید به حال خود رها شوند


حضور اتباع خارجی با درآمدهای بالا موجب بیکاری فارغ التحصیلان است/تعاونی ها نباید به حال خود رها شوند

 

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید