اخبار

ریاحی با تبریک «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» عنوان کرد:

خانواده؛ نهاد تربیتی انسان و بازنشستگان؛ سرمایه‌های اجتماعی

خانواده؛ نهاد تربیتی انسان و بازنشستگان؛ سرمایه‌های اجتماعی
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد با صدور پیامی روز خانواده و تکریم بازنشستگان را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدحسین ریاحی» به مناسبت فرارسیدن 25 ذی‌الحجه، روز خانواده و تکریم بازنشستگان، در قالب پیامی این روز را تبریک گفت و خانواده را از مهم‌ترین ارکان جامعه دانست که پایبندی به آن بنیان خانواده را محکم می‌سازد.

وی همچنین تکریم بازنشستگان را مهم و این قشر باتجربه را ظرفیتی عظیم و سرمایه‌ای اجتماعی برشمرد.

مشروح این پیام بدین شرح می باشد:

«خانواده به عنوان جامعه‌ای کوچک و نخستین مأمنی است که آدمی در آن رشد و تکامل یافته و نقشی مستقیم و تاثیرگذار در امور تربیتی و پرورش انسان به عنوان سرمایه‌ای اجتماعی دارد. این رشد و نمو و آموزش موارد تربیتی به طور حتم در داشتن جامعه‌ای سالم نقشی اساسی ایفا کرده که ضرورت توجه به این مسئله را دوچندان می‌کند؛ چراکه تربیت درست و نادرست خانواده می تواند سلامت و صلابت جامعه را تضمین یا دچار خدشه نماید. بنابراین ضرورت دارد تا با آگاه نمودن خانواده‌ها و آموزش‌های صحیح به این نهاد کوچک اما ارزشمند، در راستای تربیت انسان و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از تخریب بنیان خانواده، گام های موثری بیش از پیش برداشته شود.

از سویی با توجه بیشتر به خانواده و داشتن آموزش‌های لازم می‌توان در داشتن جامعه‌ای سالم، شاد و با نشاط گام های موثری برداشت؛ از سویی دیگر نیز بهره گیری از تجربه بازنشستگان به عنوان منابع حمایتی جامعه می تواند در این امر مهم یاری رسان باشد. 

بازنشستگان از سرمایه‌های اجتماعی هستند که بیش از سی‌سال از بهترین سال‌های عمر خود را در سنگر خدمت گذرانده و درصد قابل توجهی از ارزش اقتصادی را با تصدی مشاغل مختلف و یا حتی کار به صورت داوطلبانه به خود اختصاص داده‌اند.

استفاده از تخصص، تجربه و توانایی بازنشستگان در امور مختلف به عنوان پتانسیل‌های موجود در کنار جوانان ساعی و پرانرژی، نتیجه‌ای مطلوب را به ارمغان خواهد آورد. بر همین اساس سعی خواهد شد تا بیش از پیش با تعامل هر چه بهتر با این سرمایه‌های اجتماعی، از تجارب و نقطه نظرات ارشادی بازنشستگان بهره مند شده و مسائل و مشکلات موجود را به بهترین نحو، حل و فصل کنیم.

امروز ما براین باوریم که آرامش و امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور را مدیون تلاش‌های بی‌دریغ خردورزانی هستیم که طی سال‌های فعالیت خود از هیچ کوششی دریغ نکرده و با پشتکار وصف‌ناپذیر خود در عرصه آبادانی و سازندگی این مرز و بوم، چرخ‌های توسعه و پیشرفت را به حرکت درآوردند.

در پایان ضمن تبریک این روز مبارک، از بازنشستگانمان که به منظور تحقق اهداف این مجموعه، خالصانه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند قدردانی می نمایم.»

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید