اخبار

اولین جلسه هماهنگی برگزاری نشست ائمه جماعت دستگاه های عضو شورای هماهنگی برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی برگزاری نشست ائمه جماعت دستگاه های عضو شورای هماهنگی برگزار شد
اولین جلسه هم اندیشی به منظور برگزاری نشست ائمه جماعت دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور حجت الاسلام رادمهر قائم مقام رئیس ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام پور رضوی امام جماعت و سید حسین سالاری قائم مقام و دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدرضا پناهنده مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، سید حسین سالاری ضمن تقدیر از همکاری بانک رفاه کارگران در زمینه برگزاری کارهای فرهنگی گفت: خوشبختانه تعامل خوبی میان دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در زمینه ترویج فرهنگ نورانی نماز و اجرای برنامه های مذهبی بوجود آمده که همواره بانک رفاه کارگران در این مسیر همکاری لازم را بعمل آورده است.

قائم مقام مدیرکل و دبیرستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ارزیابی دستگاه های عضو شورای هماهنگی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: سامانه جامع نماز این اداره کل از سال گذشته طراحی و اجرا شد؛ تمام دستگاه های عضو شورای هماهنگی می توانند اطلاعات نمازخانه و امام جماعت و کلیه کارهای فرهنگی و عبادی که انجام می دهند را در سامانه مذکور ثبت نموده تا بوسیله تیم های ارزیابی استان، داوری شوند.

وی ادای فریضه الهی نماز را یک تکلیف الهی معرفی کرد و افزود: انجام این فریضه الهی واجب است و وظیفه ما این است که در ترویج نماز بویژه نماز جماعت حداکثر تلاش خود را انجام دهیم.

سالاری برگزاری نشست ائمه جماعت را بسیار مفید دانست و گفت: برگزاری نشست ائمه جماعت دستگاه های عضو شورای هماهنگی و ادارات دولتی به منظور هم اندیشی و ارتقا سطح علمی ایشان بسیار اهمیت دارد و این نشست با همکاری تمام دستگاه ها قابل اجرا خواهد بود.

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان یزد نیز با تبریک اعیاد قربان و غدیر، از نماز بعنوان ستون اصلی دین یاد کرد و گفت: همانگونه که در قرآن و روایات اهل بیت(ع) آمده است نماز همواره مورد تاکید بوده و اجرای آن نه تنها به انسان آرامش می دهد بلکه باعث کم شدن فساد در جامعه می شود.

محمدرضا پناهنده توجه به برگزاری نماز در اول وقت را ضروری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برگزاری نماز اول وقت و بصورت جماعت تاثیر خوبی در روحیه کارمندان و در نتیجه موجب افزایش راندمان کاری می شود.

 وی افزود: نماز جماعت در اول وقت همواره در مدیریت شعب بانک رفاه کارگران اقامه می شود ولی در شعب به دلیل کمبود نیرو، امکان برگزاری نماز جماعت وجود ندارد و در عین حال مکانی برای اقامه نماز همکاران در تمام شعب در نظر گرفته شده است.

پناهنده از برگزاری نشست ائمه جماعت دستگاه های عضو شورای هماهنگی و ادارات دولتی استقبال و آمادگی خود را جهت مساعدت در امر برگزاری آن اعلام کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی از سید حسین سالاری، آزاده و جانباز هشت سال دوران دفاع مقدس، تجلیل بعمل آمد.

نماز

نماز

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید