اخبار

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در نشست با خیرین مهارتی :

باید میان آموزش های عالی و فنی و حرفه ای هماهنگی به وجود بیاید/آموزش های مهارتی در کشور آثار ماندگار دارد / توسعه آموزش های مهارتی با ایجاد مشوق های لازم

باید میان آموزش های عالی و فنی و حرفه ای هماهنگی به وجود بیاید/آموزش های مهارتی در کشور آثار ماندگار دارد / توسعه آموزش های مهارتی با ایجاد مشوق های لازم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد : باید میان آموزش های عالی و فنی و حرفه ای هماهنگی به وجود بیاید چرا که اموزش های مهارتی در کشور اثار ماندگار دارد .
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " محمد شریعتمداری " در نشست با خیرین مهارتی که عصر امروز پنجم مرداد در محل وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی برگزاشد گفت : پایه هایی که در دوره ابتدایی تا دبیرستان گذاشته می شود تا توانمندی ها در قالب هدایت تحصیلی صحیح شناسایی و شکوفا شود باید مورد توجه قرار بگیرد و حتما ایجاد مشوق ها می‌تواند به توسعه آموزش های مهارتی کمک کند.
وی ضمن تقدیر از فعالیت های خیرخواهانه خیرین در جامعه اظهار کرد: وقتی خیرین با کمک به فراگیری یک مهارت به خانواده ها، آنها را توانمند کرده و از فقر خارج می کنند یک اقدام ماندگار انجام داده اند که باقیات و صالحات است. 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : اغلب ما اثر یادگیری های مهارتی را لمس کرده ایم.
شریعتمداری در ادامه به بیان تجارب خود در دوره تحصیل پرداخت و گفت: آنچه باقی می ماند مهارت های فنی است که مفید خواهد بود. 
وی  عنوان کرد: دبیرخانه شورای عالی آموزش مهارتی به تازگی برای ایجاد هماهنگی بین دستگاهی دایر شده است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آموزش های مهارتی به اقشار مختلف از جمله سربازان گفت: آموزش های مهارتی منفعت اقتصادی برای واحدهای صنعتی به دنبال خواهد داشت و کارآفرینان میتوانند به نحو احسن از آن بهره مند شوند و با ارتقای بهره وری در نهایت باعث ارتقا و کمک به اقتصاد ملی شوند.
شریعتمداری  ادامه داد: پایه هایی که در دوره ابتدایی تا دبیرستان گذاشته می شود تا توانمندی ها در قالب هدایت تحصیلی صحیح شناسایی و شکوفا شود باید مورد توجه قرار گیرد و به  دیگر  نیازهای کشور  نیز توجه کرد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : این وزارتخانه تلاش کرده تا نیازهای بازار کار را به تفکیک مناطق و به طور دقیق شناسایی و مزیت های نسبی مناطق را احصا کند.  
وی  به ضرورت همکاری با تشکل ها وسازمان های مردم نهاد  تاکید کرد  و از اعلام آمادگی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با خیرین مهارتی و مدرسه ساز خبر داد.
۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید