اخبار

رسته های اولویت دار مشاغل خانگی جهت اجرای طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در خاتم بررسی شد

رسته های اولویت دار مشاغل خانگی جهت اجرای طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در خاتم بررسی شد
نشست بررسی رسته های اولویت دار مشاغل خانگی شهرستان خاتم با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، معاون عمرانی فرمانداری و رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خاتم و مشاور امور بانوان فرماندار در محل فرمانداری خاتم برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خاتم، معاون سیاسی امنیتی ،اجتماعی فر مانداری در ابتدا توضیحاتی در خصوص طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار ارائه نمود و گفت: خوشبختانه در راستای بررسی و اجرای این طرح جلسات موثری با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری و مشاوران امور بانوان فرمانداریها تشکیل شده که مواردی از قبیل خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار بعنوان اهداف این طرح مورد تاکید قرار گرفته است.

میربهبودی افزود: می توان از ظرفیت مشاغل خانگی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و مولد و اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازار های هدف استفاده نمود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خاتم نقش زنان در خانواده های بی سرپرست را مهم دانست و اظهار داشت: در اکثر جوامع مردها بعنوان نان آور خانواده ایفای نقش می کنند؛ ولی زمانی به هر دلیلی خانواده نان آور خود را از دست می دهد و اینجاست که به یک باره این نقش مهم به عهده زنان گذاشته می شود و آنان را به یکی از گروه های آسیب پذیر جامعه تبدیل می کند.

وی خاطرنشان کرد: در این موقعیت باید به دنبال توانمند سازی زنان سرپرست خانوار بود و از طر یق آموزش مهارتهای مشاغل خانگی آنها را توانمند نمود.                                                     

بتول دهقان اجرایی شدن طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار را گام موثری در راستای ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: این طرح از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مسولیت اجرایی جهاد دانشگاهی و نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 23 استان کشور از جمله استان یزد و با تمرکز بر سه شهر ستان خاتم ،ابرکوه و بهاباد به مرحله اجرا می رسد.

۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید