اخبار

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد انجام شد:

افتتاح مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی تعاونی وطن گستر تمدن پویا

افتتاح مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی تعاونی وطن گستر تمدن پویا
پانزدهمین مرکز مشاوره، کارآفرینی و اطلاع رسانی در استان با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، محمدحسین ریاحی در آیین آغاز به کار این مرکز تعاونی مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: خوشبختانه نظام همه جانبه گرایی، در حوزه های کار نمود بیشتری یافته و برای افزایش بهره وری و اثربخشی بیشتر، فعال شده است.

وی با بیان اینکه برآیند نگاه کلی و همه جانبه گرایی، توسعه پایدار، افزایش کارایی، اثربخشی و بهره وری را بدنبال خواهد داشت ادامه داد: لازمه پویایی اقتصاد و برپایی نظام اجتماعی مناسب در سطح جامعه از مسئولیت پذیری افراد نشات می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به اینکه ظرفیت سازی خوبی در توسعه اقتصاد صنعتی استان در حال شکل گیری است اضافه کرد: مراکز مشاوره، محلی برای شناسایی و پرورش ایده های خلاق و افکار توانمند است که در سطح استان ها نیز مراکزی راه اندازی شده از جمله مراکز رشد و شتابدهنده ها که لازم است نظام هماهنگی در این زمینه باشد و این مراکز نقش هدایتگری را به درستی ایفا کنند.

ریاحی افزود: باید شرایط مطلوبتری را برای ایده پردازان فراهم کنیم  تا مراکز مشاوره به صورت پکیج کامل بتوانند در قالب تعاونی ایفای نقش داشته و با خرد جمعی در سطوح مختلف کاری فعالیت کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با تاکید بر اینکه معتقدیم برای توسعه تعاونی ها به مدل جدید نیازمندیم تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم شرکت های دانش بنیان را در قالب تعاونی داشته باشیم تا تعاونی ها  بصورت متمرکز به توسعه صنعت استان کمک بیشتری کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: استان یزد فرصت های بسیار وسیعی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد و برند شهر تاریخی یزد کمک شایانی به این توسعه خواهد کرد و باید از این ظرفیت ها شناخت درستی به دست آوریم و با هم افزایی از آن بهره برداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با وجود چنین مراکزی و با حضور کارآفرینان و ایده پردازان و افراد خلاق شاهد اتفاقات درخشانی در سایه تفکر توسعه ای برای استان باشیم.

ریاحی همچنین افزود: یزد به رشد متوازن در هر سه حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی نیاز دارد و سهم اشتغال استان نیز در این سه عرصه با اندکی تغییر مواجه بوده و بخش خدمات با 48.3 درصد سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته بخش عمده ای از سهم اشتغال خود را به مشاغل حوزه خدمات اختصاص داده اند ادامه داد:باید برنامه ریزی درستی در خصوص تناسب رشته های تحصیلی با ظرفیت های مورد نیاز توسعه استان وجود داشته باشد که نهایتا منجر به اشتغال پایدار و پویا خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال استان و نرخ بیکاری اظهار داشت: توجه به دانش برای ما مهم است اما باید بگونه ای باشد که مهارت در کنار علم باشد و دانشگاه ها به مهارت آموزی توجه کنند تا افراد فارغ التحصیل بیکار نباشند.

۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید