اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تاکید کرد:

فرهنگسازی و آموزش مشاغل خانگی فرصتی برای رونق بخشی به فعالیت های حوزه نساجی

فرهنگسازی و آموزش مشاغل خانگی فرصتی برای رونق بخشی به فعالیت های حوزه نساجی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد، بر ضرورت فرهنگسازی و آموزش مشاغل خانگی در استان تاکید کرد و گفت: با فرهنگسازی و آموزش مشاغل خانگی در این حوزه، می توان رونق بخشی در بخش نساجی را شاهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: محمدحسین ریاحی در نشست بررسی مشاغل خانگی در حوزه نساجی و طراحی پارچه با تاکید بر اینکه فرهنگسازی مستمر در هر حوزه لازمه ایجاد و توسعه رویدادهای علمی، هنری، اقتصادی و... در جامعه است اظهار داشت: بر همین اساس اولویت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به افرد با هدف نتیجه بخش بودن رویدادها ضروریست ؛ چراکه فرهنگ در همه عرصه‌ها زیرساخت توسعه می باشد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی پارچه فجر در یزد بیان کرد: با توجه به اینکه استان یزد از قدیم الایام در حوزه نساجی در کشور زبانزد بوده است، توسعه مشاغل خانگی در این حوزه می‌تواند فرصت خوبی برای رونق دهی به این صنعت باشد.

ریاحی تعامل دانشگاه‌ها و کانون مساجد با دستگاه‌‍‌های دولتی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی، فنی و حرفه ای، ... و  نیز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در این زمینه امری ضروری و ارزشمند دانست و اذعان کرد: هر چه تعامل بین دستگاهی و بهره مندی از ظرفیت هایی همچون دانشگاه، مراکز علمی، کانون های فرهنگی و هنری بیشتر باشد، نتیجه مطلوب تری در امر اشتغالزایی و در پی آن ارتقای رفاه اجتماعی را در استان شاهد خواهیم بود.

وی افزود: بدین منظور بهره مندی از کانون های محله محور در شهر یزد در جهت استفاده از ظرفیت‌هایی همچون مشاغل و کسب و کارهای خانگی که امروزه به عنوان راهکاری مهم برای خوداشتغالی و ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می شوند، می‌تواند منجر به کسب درآمد برای علاقمندان در این حوزه باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه علم و مهارت توامان، دانش را به همراه دارد گفت: با توجه به اینکه امروزه از دانش تنها علم آموزی به افراد را شاهد هستیم، کسب مهارت و نیاز بازار کار آنگونه که باید اتفاق نمی افتد؛ بر همین اساس  فرهنگسازی و آموزش می‌تواند تاحدودی مهارت و تخصص افراد را ارتقا داده که امیدواریم با توانمندسازی علاقمندان، شاهد ایجاد اشتغال و گسترده تر شدن رفاه اجتماعی باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی دارد تا به منظور اشتغالزایی، پس از مهارت آموزی افراد از طریق کانون های محله‌ای با استفاده از ظرفیت کانون مساجد، به واجدین شرایط، تسهیلات مشاغل خانگی اعطا نماید.

گفتنی است جشنواره ملی پارچه فجر، برای نخستین بار در استان یزد در حال برگزاری است که دارای سه گام اعم از گالری شهری، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و نیز مراسم اختتامیه می باشد که تا آذرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید