اخبار

شریعتمداری در بازدید از نمایشگاه الکامپ: تبادل اطلاعات میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد مقدمه یکپارچه سازی حسابرسی بیمه ای و مالیاتی است

شریعتمداری در بازدید از نمایشگاه الکامپ: تبادل اطلاعات میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد مقدمه یکپارچه سازی حسابرسی بیمه ای و مالیاتی است
تفاهم نامه «تبادل داده و اطلاعات» امروز - ۲۹ تیر ماه - با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در محل نمایشگاه الکامپ ( نمایشگاه بین المللی تهران) میان دو وزارتخانه به امضا رسید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نمایشگاه الکامپ یکی از مهم ترین رویدادهای اقتصادی، آی تی و فناروری اطلاعات است، اظهار کرد: مطابق با این تفاهم‌نامه قرار است تا تبادل اطلاعات مربوط بین وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و وزارت اقتصاد و امور دارایی صورت بگیرد .

وی این تفاهم نامه را گامی به سوی یکپارچه سازی حسابرسی بیمه ای و مالیاتی دانست و تاکید کرد: مطابق با این تفاهم نامه بنگاهها دیگر با دو بازرس جداگانه مواجه نخواهند شد .  
وی با تاکید بر این که در صورت تبادل اطلاعات شرایط بسیار بهتری برای فعالان اقتصادی فراهم می‌شود، خاطرنشان کرد: نظام مالیاتی کشور بسیار گسترده و پیچیده است. نظام الترونیکی منسجم می‌تواند آن را شفاف و دسترسی به اطلاعات را در جهت بهبود فضای کسب و کار تسریع کند.
شریعتمداری با اشاره به این که سازمان تأمین اجتماعی 42 میلیون و 600 هزار مخاطب در کشور و  14 میلیون زیرمجموعه بیمه‌پرداز دارد، بیان کرد: نظام هوشمند برای حسابرسی به سیستم مالیاتی کشور و هم مبالغی که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود، بسیار موثر است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد که تا اواخر مهر ماه تبادل اطلاعات خوبی با سازمان امور مالیاتی کشور داشته باشیم، تصریح کرد: با استفاده از اطلاعات دستگاه‌ها به طور مشترک، به ویژه برای فعالان اقتصادی در راستای بهبود فضای کسب و کار و کاهش هزینه‌های مبادله، خدمات بهتری به مردم ارائه خواهد داد.

۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید