اخبار

با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری؛

بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان افتتاح شد

بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان افتتاح شد
بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان، در شهرستان مریانج، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در 163 حرفه تخصصی گردشگری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور، در شهرستان مریانج استان همدان، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی  امروز - چهارشنبه 19 تیرماه-  در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.
پاک سرشت، در ابتدا با اشاره به مطالعات انجام شده در طرح تکاپو، گفت: یکی از مزیت ها و ظرفیت های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت های آن است.
وی افزود: گام اساسی برای تربیت نیروی انسانی از اهداف کلیدی در صنعت گردشگری است و فرهنگ سازی در صنعت گردشگری می تواند، نوید بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت در سطح استان، کشور و ملی باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از مشارکت مطلوب بخش خصوصی در افتتاح این مرکز خبر داد و گفت: بخش خصوصی، شرکا و کارآفرینان علاوه بر اداره مرکز هتلداری و گردشگری، در کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار نیز موفق عمل کرده اند که مشابه این طرح  باید در استان های دیگر نیز پیگیری و اجرا شود.
پاک‌سرشت، ویژگی بارز این مرکز را آموزش های جامع و کامل در سه حوزه تغذیه، هتلداری و گردشگری دانست و اظهار کرد: در این مرکز برای طیف وسیعی  از ذینفعان و مهارت آموزان، آموزش های لازم پیش بینی شده است.
وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز گفت: آموزش‌های مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور مبتنی بر آموزش‌های کوتاه مدت خواهد بود به طوری که تا به امروز 163 حرفه در حوزه گردشگری، هتلداری، خانه داری، آشپزی و صنایع دستی شناسایی شده که به صورت تخصصی آموزش‌های خاص ارائه خواهد شد.
۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید