اخبار

صادقی فر در کارگاه آموزشی موانع فرهنگی کارآفرینی زنان: شناسایی زیرساخت های فرهنگی و رگه های حرکتی در مسیر فرهنگ منجر به توسعه کارآفرینی می شود

صادقی فر در کارگاه آموزشی موانع فرهنگی کارآفرینی زنان: شناسایی زیرساخت های فرهنگی و رگه های حرکتی در مسیر فرهنگ منجر به توسعه کارآفرینی می شود
کارگاه یک روزه آموزشی شناسایی "موانع فرهنگی کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه کارآفرینی اجتماعی" امروز - چهارشنبه 19 تیر ماه – در وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی برگزار شد.
 

به گزارش مرکز روابط عمومی  و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این کارگاه آموزشی که با حضور صادقی فر معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محتشمی پور رییس انجمن ملی زنان کارآفرین و جمعی از زنان کارآفرین برگزار شد،  موانع فرهنگی کسب و کار و کارآفرینی زنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
صادقی فر معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه تاکید کرد: در این وزارتخانه گوش شنوایی برای دریافت مباحث مربوط به زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی به خصوص مباحثی که به ما مربوط می شود وجود دارد و همگی مورد بررسی قرار می گیرند.
وی بررسی مباحث به خصوص از جنس موانع را به فال نیک گرفت و گفت: این موضوع نشان می دهد که طرح این مباحث جدی است که می تواند هم موجب توسعه شود و هم جلوگیری کننده از توسعه فرهنگی نیز شود.
صاقی فر با بیان این که شناسایی زیرساخت های فرهنگی و رگه های حرکتی در مسیر فرهنگ به خصوص در حوزه اجتماعی قطعا می تواند منجر به بستر فرهنگی و اجتماعی مناسب برای توسعه کارآفرینی شود، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت فرهنگ ها موانع خاص خودشان را دارند .
معاون فرهنگی – اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:  اگر سازه های اجتماعی را بررسی کنیم اعم از مباحث فردی هم می تواند پیشران و هم مقاومت کننده در داخل یک سازمان باشد. 
وی معتقد است: بعضا سازه های اجتماعی منطقه ای موجب پیشبرد اهداف اجتماعی و ملی خواهند شد که امروزه  شاهد آن هستیم. لذا باید این سازه ها به دقت مورد شناسایی قرار بگیرد تا بتوانم از مسیر ایدئولوژی و نگرش و ویژگی های رفتاری بتواند پیشران ها و جلوبرنده های حوزه های فرهنگی را در جامعه داشته باشد .
وی در ادامه با اشاره به بحث خیر جمعی در کشور، اظهار کرد: اساس و ساختار حوزه خیر جمعی در ایران همواره وجود داشته لذا بازیابی و پیوندزنی آنها به حوزه کارآفرینی کاری است که توسط خیریه ها و سمن ها باید سرعت بگیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: اصولا دولت می تواند به عنوان یک گروه تسهیل گر فعالیت های خود را در این مسیر برنامه ریزی کند .

۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید