اخبار

در دیدار شریعتمداری با وزیر منابع انسانی مالزی مطرح شد؛

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : از حمایت شما برای کسب ریاست ایران در گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار قدردانی می کنم/ سگاران موروگسون: فرصت بسیار مغتنمی فراهم شد تا در زمینه های مختلف به بحث و تبادل نظر بپردازیم

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : از حمایت شما برای کسب ریاست ایران در گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار قدردانی می کنم/ سگاران موروگسون: فرصت بسیار مغتنمی فراهم شد تا در زمینه های مختلف به بح
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار با وزیر منابع انسانی مالز ی دیدار و گفت و گو کرد .
  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در حاشیه اجلاس 108 بین المللی کار در دیدار با  سگاران موروگسون وزیر منابع انسانی مالز ی گفت : مایلم از حمایت شما برای کسب ریاست ایران در گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار قدردانی کنم . 
وی افزود : در یادداشت تفاهمی که در سال 2017  در کمیسیون مشترک همکاری دو کشور به امضارسیده است زمینه های همکاری دو کشور در حوزه وظایف دو وزارتخانه مشخص شده که در همین زمینه آمادگی داریم تا آن را عملیاتی کنیم . همچنین پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری جدیدی نیز تهیه و ارسال شده که منتظر پاسخ شما هستیم . 
وی افزود : بعد از سالهای متمادی همکاری با مالزی می دانیم که فرصتهای اقتصادی همکاری بین دو کشور بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکنون وجود دارد . بنابراین علاقه مندیم که در حوز های مختلفی مثل روابط کار هم با شما همکاری داشته    باشیم . 
شریعتمداری افزود : در زمینه ایمنی کار ، بهداشت کار، کارآفرینی ، اشتغال و در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای نیز سازمانی که زیر مجموعه ما است دارای تجربیات خوبی در این زمینه است . همچنین در زمینه تبادل نیروی کار هم می توانیم همکاری داشته باشیم . 
وی افزود : با توجه به اینکه ما کشور جوانی هستیم و دارای نیروی کار متخصص و تحصیلکرده در این بخش هم  آماده اعزام آنها به مالزی هستیم . 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : تعیین  زمینه های همکاری مشخص ، فرصتی را فراهم می کند که بصورت عملی با یکدیگر همکاری داشته باشیم . علاوه بر این آمادگی داریم از یک هیات مالزی در کشورم میزبانی کنیم . در زمینه تامین اجتماعی هم آمادگی همکاری و تبادل تجربیات وجود دارد. با توجه به اینکه این سازمان تجربیات خوبی را در حوزه درمانی و بیمه ای و بازنشستگی را هم در کارنامه خود دارد و  می تواند این تجربیات را در اختیار شما بگذارد.  حوزه فناوری و تکنولوژی هم یکی دیگر از بخشهایی است که می توانیم با هم همکاری داشته باشیم . 
شریعتمداری در ادامه به معرفی سایر مجموعه های وابسته به این وزارتخانه  و وظایف آن پرداخت . 
سگاران موروگسون وزیر منابع انسانی مالزی نیز گفت : بسیار خوشوقتم که فرصت بسیار مغتنمی فراهم شد تا در زمینه های مختلف به بحث و تبادل نظر بپردازیم . یکی از زمینه هایی که می توانیم برای همکاری مشخص کنیم بحث تامین اجتماعی است . همه افرادی که در بخش خصوصی کار می کنند ، تامین اجتماعی باید آنان را تحت پوشش قرار دهد . هم اکنون رانندگان تاکسی و اتوبوس را تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داده ایم .  در آینده هم در نظر داریم زنان خانه دار را تحت پوشش قرار دهیم .  
وی افزود : علاقه مندیم در زمینه تبادل نیروی کار هم با شما همکاری داشته باشیم و از جناب عالی برای سفر به مالزی دعوت می کنیم .
۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید