اخبار

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تشکیل کمیته شفافیت در وزارت تعاون/نرخ بیکاری یزد با ظرفیت های این استان همخوانی ندارد

تشکیل کمیته شفافیت در وزارت تعاون/نرخ بیکاری یزد با ظرفیت های این استان همخوانی ندارد
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تلاش داریم با ایجاد شفافیت، اعتماد عمومی مردم را نسبت به تعاون فراهم کنیم گفت: کمیته شفافیت در وزارت تعاون تشکیل شده و فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدجعفر کبیری در نشست شورای هماهنگی تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: وزارت تعاون بیشترین تنوع مخاطبان را در جامعه دارد که هم فرصت است و هم می تواند تهدید باشد.

معاون وزیر در امور تعاون با بیان اینکه فرصت از این جهت که اگر با ذینفعان و مخاطبان ارتباط موثر داشته باشیم و مشارکت شکل بگیرد می توان مشکلات و راهکارها را ارائه داد افزود: می توانیم زمینه ساز این باشیم که خوبی را برای وزارتخانه و دولت و حاکمیت ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در استان ها شورای هماهنگی می توانند نقش تامین سرمایه اجتماعی را ایفا کنند ادامه داد: مدیران به هم کمک کنند که برنامه های این حوزه به صورت جامع دنبال شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: در بخش تعاون در قالب تفاهم نامه هایی که با بخش های مختلف صورت گرفته است به دنبال کمک به تعاونی ها هستیم به ویژه که در واگذاری ها نیز اولویت بخشی به تعاونی ها را دنبال می کنیم و معتقدیم این روند بهترین راهکار است که اقتصاد را مردمی کنیم.

کبیری با تاکید بر اینکه وزارت تعاون یکی از اصلی ترین نهادهایی است که مسئولیت اشتغال را دارد و بخش های مختلف این وزارتخانه به صورت زنجیره به هم پیوسته فعال هستند تصریح کرد: استان یزد در زمینه اشتغال و تعاون بهتر از این می توانست عمل کند ضمن اینکه مسئول اشتغال در استان یزد شورای هماهنگی تعاون است و اگر یزد به موفقیت برسد همه اعضای شورا در آن سهیم هستند.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نرخ بیکاری استان یزد عنوان کرد: نرخ بیکاری استان یزد با ظرفیت های استان همخوانی ندارد لذا شورای هماهنگی با برگزاری جلسات و ارائه راهکارها برای کاهش بیکاری استان گام جدی بردارد.

وی با تاکید بر اینکه برخی از روند شفافیت در وزارتخانه ناراضی اند گفت: چون اصلی ترین برنامه وزارت تعاون شفافیت است همه تعاونی ها باید در این زمینه حتی در استان ها تلاش کنند تا موضوع شفافیت به درستی پیاده سازی و محقق شود.

کبیری بیان داشت: حق مردم است که بداند چه گذشته و چه شده است لذا با اطلاع رسانی درست و به موقع مردم را آگاه کنند که منابع در چه اموری و چگونه مصرف شده است تا بتوانیم اعتماد از دست رفته به بخش تعاون را باز گردانیم.

 

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۱۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید