اخبار

کبیری عنوان کرد:

حمایت از ایجاد مرکز نوآوری و توسعه تعاون در استان یزد

حمایت از ایجاد مرکز نوآوری و توسعه تعاون در استان یزد
معاون وزیر در امور تعاون گفت: از ایجاد مرکز نوآوری و توسعه تعاون در استان یزد حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدجعفر کبیری در دیدار با استاندار یزد با اشاره به برخورداری یزد از تعاونی‌های موفق اظهار داشت: مرکز نوآوری و توسعه تعاون با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و به منظور افزایش بهره وری و انتقال تکنولوژی تاسیس می شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغالزایی تعاونی ها و کاهش نرخ بیکاری از سوی تعاونی ها ادامه داد: حفظ اشتغال موجود از ضرورت‌های جامعه به شمار می آید و ارزش افزوده بالا و هزینه پایین اشتغال از ویژگی‌های مهمی است که تعاونی ‌های می توانند تحقق بخشند.

وی از افزایش سقف پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها خبر داد و عنوان کرد: تسهیلاتی تا سه هزار میلیارد تومان به بخش های مختلف تعاون در حوزه های گوناگون پرداخت می شود.

وی با اشاره به موضوع شهرک نساجی که تعهد ترکیبی از سوی وزارتخانه و استان داشته تصریح کرد: تعهد وزارتخانه انجام شده و استان نیز اگر تعهد خود را انجام دهد واحدها و کارگاه های کوچک نساجی که در سطح شهر هستند و مزاحمت دارند می توانند از امکانات آن شهرک استفاده کنند.

کبیری با بیان اینکه آماده همکاری و مکاتبه برای این موضوع هستیم افزود: می توانیم برای تعاونی هایی که مستقر می شوند تسهیلات بپردازیم اما لازم است ابتدا در شهرک مستقر شوند.

استاندار یزد هم در این دیدار استفاده از ظرفیت بخش تعاونی برای ایجاد اشتغال در استان را خواستار شد و گفت: از ظرفیت‌های بخش تعاونی استان برای ایجاد اشتغال به ویژه در حوزه فارغ التحصیلان دانشگاهی و کسب و کارهای خانگی استفاده شود.

محمدعلی طالبی ادامه داد: در استان یزد با توجه به تعیین اولویت‌های جدید برای توسعه استان، ظرفیت های خوبی در بخش تعاون فراهم شده و هر نوع سرمایه‌گذاری در این بخش از سوی وزارت تعاون و سایر بخش‌ها به خوبی جواب می دهد.

وی افزود: برای استان یزد که پایین ترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور دارا بوده، ‌زیبنده نیست که شاهد افزایش نرخ بیکاری در سال های اخیر باشیم و توسعه تعاون در استان می‌تواند به حل این مسئله کمک شایسته ای کند و ما نیز در استانداری یزد هر حمایتی که لازم است از بخش تعاون خواهیم داشت.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: بخش مهم دیگر نیز به فرهنگ سازی در رابطه با تعاون بر می‌گردد و لازم است نگاه تشویقی که در گذشته به این حوزه وجود داشته دوباره احیاء شود.

وی اظهار امیدواری کرد: حوزه فعالیت تعاونی‌ها با فرهنگ‌سازی و آموزش های لازم و صحیح ارتقاء یابد تا بتوانیم از این طریق ایجاد اشتغال و ارزش افزوده را در استان افزایش دهیم.

 

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۰۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید