اخبار

معاون وزیر در امور تعاون خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای حمایت از تعاونی ها / ضرورت توجه تعاونی ها به آموزش

انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای حمایت از تعاونی ها / ضرورت توجه تعاونی ها به آموزش
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از انعقاد تفاهم نامه با هدف ایجاد و توسعه تعاونی‌های دانش بنیان و حمایت از تجاری سازی این شرکت ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدجعفر کبیری در سفر به یزد و بازدید از تعاونی شتاب دهنده پیشگامان اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه که اخیرا به امضا رسیده است حمایت های لازم از تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و تجاری سازی آنها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ضمانت نامه‌های لازم برای تسهیلاتی که در اختیار تعاونی های دانش بنیان قرار می‌گیرد صادر خواهد شد ادامه داد: در نظر است به شفافیت بخش تعاون کمک کنیم تا اعتماد عمومی را برای جذب سرمایه های خرد مردم به وجود آوریم.

معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی درامور تعاون با اشاره به اشتغالزایی تعاونی ها و کاهش نرخ بیکاری اضافه کرد: حفظ اشتغال موجود از ضرورت‌های جامعه به شمار می آید و ارزش افزوده بالا و هزینه پایین اشتغال از ویژگی‌های مهم تعاونی‌های دانش بنیان است.

وی استارت آپ ها و مراکز شتاب دهنده تعاونی را زمینه‌ساز حرکت کشور به سوی رفع مشکلات دانست و اظهار داشت: حرکت مراکز شتاب دهی نوآوری و استارت‌ آپ‌ها لازمه تحقق اهداف اقتصادی است.

کبیری با اشاره به نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور عنوان کرد: تعاونی های تشکیل شده در کشور در سه رشته فعالیت خدماتی، تولیدی و کشاورزی فعال هستند که اشتغال خوبی ایجاد کرده و برای توسعه و ارتقای بخش تعاون در عرصه های اقتصادی و رفع موانع پیش روی آن ها اقدامات حمایتی دنبال می شود.

وی بیان داشت: در حال حاضر در سطح کشور بیش از 94 هزار شرکت تعاونی فعال وجود دارد که نشان از ظرفیت و نقش بالای تشکل های تعاونی در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران است.

 

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید