اخبار

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در مراسم جشن گلریزان خبر داد :

نهضت مهارت افزایی و گسترش شرکای اجتماعی از مهم ترین برنامه های ماست

نهضت مهارت افزایی و گسترش شرکای اجتماعی از مهم ترین برنامه های ماست
مراسم جشن گلریزان فرشته های زمینی" شیر خوارگاه آمنه" با حضور "محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و "وحید قبادی دانا" رییس سازمان بهزیستی کشور ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از خیران در شیر خوارگاه آمنه برگزار شد.
به  گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  دراین  مراسم   شریعتمداری   با اشاره به اینکه  محسنین و نیکوکارانی که همه زندگی خود را وقف مردم  و امر  خیر  می  کنند  همواره از یاران الهی هستند گفت  : زمانی که این مسئولیت بزرگ به بنده محول شد یکی از مهم ترین انگیزه های ما برای پذیرفتن این وزراتخانه خدمت به سازمان بهزیستی بود که در ایجاد آن زحمات زیادی کشیده شده است.
وی  افزود: امروز  افتخار  می  کنیم  که 90 درصد از خدمات این سازمان توسط خیرین و مردم انجام می شود چرا که معتقدیم سپردن کار مردم به خود مردم یکی از ثروت های جمهوری اسلامی است .
وی با اشاره  به  تاکید  مقام  معظم  رهبری  مبنی بر  سپردن  کار  مردم  به  خود  مردم  بیان کرد  : در شروع کارم در مجلس اعلام کردم که یکی از مهم ترین برنامه های ما گسترش پایه های شرکای اجتماعی در همه عرصه ها به ویژه سازمان بهزیستی است که براساس قانون اساسی مسئولیت های بزرگی بر عهده آن است تا بتواند با استفاده از کمک خیرین  به اهداف خود برسد.
 شریعتمداری  ادامه داد : در  حال  حاضر  دو میلیون و 400 هزار خانوار در مجموعه سازمان بهزیستی به نوعی از آن خدمت می گیرند . از طرفی  بالغ بر 500 هزار پرونده مددجویی در این سازمان تعریف شده است . 
وی  با  تشکر  از دولت  و شخص  رئیس جمهور ، خطاب  به  خیرین  مدرسه  ساز  ، سلامت  و  مسکن  ساز  گفت  : امروز ما در کشور با یک معضل جدی روبرو هستیم و آن وسعت مهارت آموزی و مهارت افزایی است که کافی  نیست .  
وی  خاطر نشان کرد :  به همین  منظور  در سال 98 نهضت  مهارت  افزایی  و  گسترش  شرکای  اجتماعی  را در کنار  سایر  امور  در  دستور  کار  داریم که  امیدواریم  چراغ  این  کارمهم   توسط  خیرین روشن  شود.  
  وزیر  تعاون  ، کار و رفاه اجتماعی گفت :  امروز  جوانان  فارغ  التحصیل  ما  از  مقطع  دبیرستان،  صاحب  مهارت  نیستند  از  طرفی مجموعه  سازمان  فنی  وحرفه ای به تنهایی توانایی انجام مهارت آموزی به جوانان را ندارد از  این رو لازم  است از  ظرفیت ها ی  خیرین  وبخش خصوصی در این  زمینه  استفاده شود. .
وی  با  ابراز  تاسف  از  وضعیت  مناسب  سازی  شهر  ها  تصریح  کرد:  هنوز بعد از سالها موفق نشده ایم شهر ها را برای معلولان و افراد کم توان مناسب سازی کنیم وضرورت دارد در این زمینه قدمهای  بزرگی برداشته شود  .
وی  همچنین  به  افزایش  یارانه  مددجویان  اشاره  کرد  و گفت : با وجود  افزایش  سه تا 5 برابری  مستمری  مددجویان  باید  دید که  آیا  یک  معلول می تواند با این مبلغ زندگی خود را اداره کند ؟ قطعا  مشکل است  و نیاز به  کمک خیرین  است  .
برای  نخستین  بار  کمک  های  شرکتهای  شستا  صرف  ساخت  مسکن  مددجویان  می  شود 
"وحید  قبادی  دانا " رییس  سازمان  بهزیستی  کشور  نیز  در  ادامه  این  مراسم به  استاندار د سازی  شیر  خوارگاه ها  و مراکز  نگهدای  از  کودکان  بد  سرپرست  و بی  سرپرست اشاره کرد و گفت : در  حال  حاضر یکی از مشکلات ما تعداد نیروهای انسانی در شیر خوارگاه هاست که  امیدواریم با رایزنی که با سازمان امور استخدامی انجام شده  است تا بتوانیم افراد متخصص و مرتبط برای نگهداری از کودکان و شیر خواران را جذب کنیم تا استاندارد های لازم در خصوص نگهداری فرزندان در این مراکز  ارتقاء پیدا کند.
 وی  همچنین  اظهار امیدواری  کرد  که  در دستورالعمل ها به بحث کنترل بیماری های واگیر پیش از پیش توجه ویژه  شود. 
رییس  سازمان  بهزیستی  در ادامه  یکی از سیاست های اصلی سازمان را  افزایش و رشد فرزند خواندگی دانست  و افزود :  به زودی سامانه ملی فرزندخواندگی که در حال حاضر در استان تهران به صورت پایلوت انجام می شود در  سطح  کشور راه اندازی شود چراکه  یکی از سیاست های  ما ، حضور فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست به جای حضور در مراکز در حانواده ها بصورت امین موقت و دائمی است   تا  فرزندان در شرایط  روحی ،  روانی ، معنوی وسلامت جسمی خوبی تربیت  شوند.
وی با اشاره به اینکه  در حال حاضر 26 هزار نفرفرندان تحت پوشش سازمان هستند  بیان  داشت  : از  این  تعداد حدود 10 هزار نفر در مراکز شبه خانواده و 16 هزار نفر هم در خانواده های جایگزین نگهداری می شوند .
وی در ادامه اظهار  امیدواری  کرد  که روند واگذاری فرزند خواندگی تسهیل پیدا کند تا خانواده ها با مشکلات بروکراسی کمتری بتوانند روبروشوند .
به  گفته قبادی  دانا  ،  امروز خانواده هایی هستند که صاحب فرزند هستند ولی تمایل به نگهداری فرزندان معلول دارند که باید از آنها قدردانی کرد .
وی همچنین  گفت : امسال برای اولین بار مجموعه شرکتهای سازمان تامین اجتماعی شستا به طور متمرکز با تلاش مدیرعامل و سیاست گذاری وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی  از قبال مسئولیت اجتماعی شرکت ها ، مبالغ کمک های  خود را به حساب سازمان بهزیستی کشور برای  ساخت مسکن مددجوها به  ویژه  مددجویان  سیل  زده واریز خواهند  کرد .
ویبه انعقاد تفاهم نامه  با بسیج سازندگی اشاره و بیان  کرد : به زودی شاهد افتتاح اولین مسکن مدد جویان  آسیب دیده از سیل در استان  مازندران خواهیم بود.
۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید