اخبار

محمد حسین ریاحی:

پنجره اطلاعات اداره کل تعاون، کارو ورفاه اجتماعی استان بازتر شد

پنجره اطلاعات اداره کل تعاون، کارو ورفاه اجتماعی استان بازتر شد
اسامی دریافت کنندگان تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی عشایری استان یزد منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان در گفتگو با خبرنگاران گفت : در استان یزد تاکنون 1111 نفر از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بهره مند شده اند و جمع مبلغ تسهیلات پرداختی به طرح های اولویت دار 1477 میلیارد ریال می باشد که 138 طرح آنها در بخش صنعت ، 886 طرح در بخش کشاورزی و 87 طرح در بخش خدمات بوده است همچنین 64 درصد تسهیلات به طرح های جدید، 35 در صد به طرح های توسعه ای و 1 درصد به طرح های متقاضی سرمایه در گردش تعلق گرفته است. و این میزان نشان دهنده این است که بیشترین متقاضی تسهیلات روستایی در استان در بخش کشاورزی و مربوط به طرح های جدید بوده است.

ریاحی افزود: در بخش کشاورزی بیشترین تسهیلات پرداختی مربوط به رسته های پرورش دام سبک و سنگین با 45 درصد و محصولات گلخانه ای با 23 درصد در بخش صنعت مربوط به رسته ساخت ماشین آلات و ادوات کشاورزی با 35 درصد و در بخش خدمات مربوط به رسته های بوم گردی با 43 درصد و گردشگری و طبیعت گردی با 30 درصد بوده است.

وی گفت: طرح های دستگاه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بنیاد شهید پس از ثبت نام در سامانه کارا و تایید دستگاه اجرایی استان به کارگروه حمایتی کشور ارسال شده و پس از تایید  به بانک های عامل معرفی می گردند که تاکنون تعداد طرح های پرداخت شده توسط بانک های در بخش طرح های حمایتی تعداد 356 طرح بوده است. که بیشترین مبلغ تسهیلات پرداختی به طرح های حمایتی مربوط به بخش کشاورزی با 94 درصد و در این بخش، بیشترین میزان تسهیلات مربوط به رسته پرورش دام سبک و سنگین با 75 درصد تسهیلات بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد  : در جهت راستی آزمایی از طرح ها علاوه بر نظارت استانی ، 30 کمیته نظارت شهرستانی تشکیل و از طرح ها بازدید بعمل آورده و در صورت  مشاهده انحراف از طرح، مراتب جهت برخورد قانونی و دین به حال نمودن تسهیلات پس از تصویب ستاد نظارت به بانک های عامل اعلام می گردد .

محمد حسین ریاحی گفت : با توجه به تاکید دولت تدبیر و امید به شفافیت هر چه بیشتر و بنا  به دستور دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکیدات دکتر طالبی استاندار محترم یزد، اسامی دریافت کنندگان تسهیلات کم بهره اشتغال پایدار روستایی به تفکیک اشتغال مورد تعهد و دستگاه اجرایی تایید کننده در وب سایت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان و همچنین وب سایت وازرت تعاون منتشر شده است .

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان افزود : داده های مربوط به جداول پرداخت تسهیلات از محل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق  روستایی و عشایری بصورت ماهانه به روزرسانی می شود.

وی تاکید کرد : در صورت وجود انحراف، سیستم بانکی بر اساس شیوه نامه نحوه مواجهه با مصادیق مغایر با تعهدات متقاضیان تسهیلات اقدام لازم را می بایست عملیاتی کند.

ریاحی در پایان افزود : علاقه مندان به دسترسی به این اطلاعات می توانند برای مشاهده اسامی به وب سایت اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان و یا لینک http://l1l.ir/5ol4 مراجعه نمایند.

۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید