اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد:

توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست.

توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست.
جلسه هیات رئیسه اتاق تعاون استان با حضور محمد علی طالبی استاندار یزد و محمد حسین ریاحی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان به همراه اعضای هیئت رئیسه اتاق تعاون استان در سالن زنده یاد حمید‌یا استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی با بیان این که تعاونی ها در بسیاری از امور راهگشا هستند، گفت: توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست که افزایش تولید و اشتغال را در پی دارد.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: اتاق تعاون یزد، 382 تعاونی را به عنوان عضو و اعضای اصلی دارد که در قالب 11 اتحادیه فعال در استان مشغول هستند.
وی با بیان اینکه تعاونی ها بازوان فعال در حوزه اجرا و نظارت برای وزارتخانه به شمار می روند ادامه داد: در استان یزد نیز تعامل خوب و سازنده ای با تعاونی ها داریم و مباحث آموزشی را با آن ها پیگیری و اجرایی می کنیم.
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت موضوع داوری در تعاونی ها اضافه کرد: اختلافاتی که در شرکت های تعاونی به وجود می آید نیز از سوی تعاونی ها برای رفع مشکل پیگیری می شود و در زمینه داوری به خوبی ایفای نقش شده و کمترین تنش و مشکل را در استان داریم.
وی با اشاره به وجود تعاونی های صادراتی و برنامه ریزی های این گروه برای صادرات استان افزود: صدور کارت بازرگانی با نگاه به توسعه صادرات از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است ضمن اینکه برنامه هایی برای توسعه کسب و کارهای تعاونی نیز از سوی اتاق تعاون و اعضای آن در دست اقدام است.
ریاحی با بیان اینکه اتاق تعاون در توسعه تعاونی ها منشاء اثر خواهند بود و نقش پررنگی دارند عنوان کرد: اینکه فرهنگ تعاون به ویژه در قالب مدل های جدید و دانش بنیان و ایده پرداز را دنبال کنیم در وظایف اتاق تعاون دیده شده است و به این ظرفیت ها نیز توجه داریم.
وی با اشاره به وجود شش هزار تعاونی در کل استان یزد اظهار داشت: از این تعداد 3 هزار تعاونی فعال هستند به ویژه که در حوزه صادرات نقش پررنگی دارند لذا انتظار می رود مانند سایر تشکل ها همچون اتاق بازرگانی، با حضور در کمیسیون ها نقش مشورتی خود را ایفا کنند.

در ادامه این دیدار محمد علی طالبی با اشاره به اینکه تعاون بار معنایی خاصی مبتنی بر ارزش‌های ملی و دینی ما دارد، افزود: به اتکای همین بار معنایی می تواند قوی تر و بهتر از دولت و بخش خصوصی در عرصه اقتصاد وارد شود.

استاندار یزد خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که ما بسیار نیازمند مشارکت مردم هستیم و دولت با محدودیت منابع مالی روبروست و بخش خصوصی نیز در حوزه اقتصاد با مشکلات دست و پنجه نرم می کند،  بخش تعاون می تواند با استفاده از سرمایه های خُرد مردم و تشکیل شرکت هایی با سرمایه گذاری مناسب، کارهای اقتصادی خوبی انجام دهد.

شایان ذکر است در این جلسه اعضاء هیئت رئیسه اتاق تعاون استان به بیان نظرات و پیشنهادات در حوزه تعاون پرداختند.


توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست.
توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست.
توسعه صادرات یکی از نقش های بزرگ تعاونی هاست.
استانداری - اتاق تعاون 2

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید