اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان بیمارستان سیدالشهداء یزد

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان بیمارستان سیدالشهداء یزد
به همت مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد و در راستای شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، یک دوره کارگاه آموزشی ویژه کارکنان و پرسنل بیمارستان سیدالشهداء یزد با همکاری مرکز مشاوره نگاه دور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان یزد: مدرس این دوره شناخت آسیب های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن در بین جوانان، نوجوانان و ... را برای خانواده ها مهم ارزیابی کرد و گفت: ریشه یابی برای شناخت دلائل بروز این آسیب ها در اجتماع برای مصون ماندن از خطرات و آسیب های احتمالی، امری ضروری است .

حمید نادری در تشریح ابعاد آسیب های اجتماعی به رفتارهای پرخطر اشاره کرد و افزود: شونت و گسترش انواع آن در بین افراد جامعه ، مخاطره آمیز ترین نوع آسیب اجتماعی است که ناشی از هدف عمدی مرتکب شونده به قصد وارد ساختن آسیب و زیان جسمی یا روحی به دیگران است و بد اخلاقی، کردار ناپسند و عمل مجرمانه فرد خاطی در این زمینه موجب بروز این شیوه مذموم در ارتباطات فردی و اجتماعی است .

وی در بیان دیگر عوامل بروز آسیب های اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر و در مرحله اول گرایش به مصرف سیگار را دروازه ورود به صحنه انواع آسیب ها برشمرد و مراقبت خانواده ها و اولیا را از فرزندان در این زمینه خواستار شد.

این کارشناس مسائل آسیبهای اجتماعی در تبیین زمینه های خطر حاصل از مصرف مواد مخدر، هزینه های انسانی و سرمایه های مادی در مقابله با این بلای خانمانسوز را برای کشور بسیار بالا دانست و گفت: صرف نظر از تحلیل امکانات مادی که برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر و قاچاق آن همه ساله در کشور و بخصوص در مرزها صورت می گیرد، از دست رفتن نیروهای انسانی است که در ارگان های نظامی و انتظامی در این راه به شهادت می رسند .

نادری، آموزش مهارت های زندگی به فرزندان را اولین واکسن ایمن سازی اجتماع در برابر خطرات اجتماعی دانست و خانواده ، مدرسه و جامعه را مثلث تربیتی نامید و ابراز امیدواری کرد: با تعامل این سه نهاد اجتماعی که دائما" از همدیگر در حال تاثیرپذیری و تاثیر گذاری هستند، زمینه های بروز و گسترش انواع آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

گفتنی است این دوره آموزشی ویژه کارکنان بیمارستان سیدالشهدا و با حضور مسئولین و جمعی از پرسنل این بیمارستان برگزار شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید