اخبار

محمد حسین ریاحی:

نبود دانش کافی در استفاده از فضای مجازی مشکل اساسی خانواده هاست

نبود دانش کافی در استفاده از فضای مجازی مشکل اساسی خانواده هاست
دوره آموزشی با عنوان نماز، فضای مجازی- آسیب ها و تهدیدها با حضور مدیرکل، معاونین و همکاران ستادی و شهرستانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد توسط حجت الاسلام فروهر از استان قم، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی نداشتن دانش در فضای مجازی را مشکل اساسی خانواده ها دانست و افزود: متاسفانه امروزه خانواده ها به جای اینکه سطح دانش خود را در زمینه فضای مجازی بالا ببرند، در مقابل این رویداد مقاومت می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مهارت همراه با علم و تجربه را امری ضروری عنوان کرد و گفت: بحث فضای مجازی بسیار گسترده است و برای اینکه خانواده ها بتوانند فرزندان خود را در زمان استفاده از این فضا کنترل کنند باید در کنار آنها حضور داشته باشند و علاوه بر نظارت صحیح بر فرزندان، آگاهی خود را نیز افزایش دهند.

در ادامه مدرس این دوره آموزشی ضمن تسلیت بمناسبت وفات حضرت خدیجه (س)، با اشاره به اخلاق خوش پیامبر(ص) بیان کرد: پیامبر اسلام خلق عظیمی داشتند و در تمام زندگانی خود از این روش بسیاری از مردم را مجذوب خویش ساخت؛ امروز جای خالی اخلاق در جامعه به شدت حس می شود و برای اینکه دیگران را به راه درست هدایت کنیم باید با صبوری و اخلاق خوش در این مسیر گام برداریم.

حجت الاسلام فروهر آموزش فضای مجازی را مهمترین نیاز جامعه امروزی بیان کرد و اظهار داشت: در جامعه امروز فضای مجازی پیچیده است و خطراتی از جمله جاسوسی اطلاعات افراد، فیلمبرداری از موبایل کاربر بدون نیاز به اجازه وی، دستیابی آسان به فایلهای شخصی کاربران و غیره در کمین هستند.

وی کنترل والدین برفرزندان در دنیای مجازی را امری سخت و البته مهم خواند و افزود: یکی از راه حل های مفید در مدیرت صحیح فرزندان، الگوسازی است؛ فرزندان آنچه ما می خواهیم نمی شوند بلکه آنچه می شوند که ما هستیم؛ والدین بعنوان الگوی موثر بر فرزندان باید حرف و عملشان یکی باشد و ابتدا باید خودشان در استفاده از فضای مجازی حدود را رعایت کنند.

فروهر گفت از بین ده نفر که نیاز به مشاوره دارند فقط یک نفر به مشاور مراجعه می کند و اظهار کرد: متاسفانه هزینه بالای برخی مراکز مشاوره باعث شده والدین نتوانند مشکلات فرزندان خود را حل کنند که در برخی موارد مضراتی از جمله عدم آرامش در خواب، خسته تر شدن بعد از خواب، دیرخوابیدن و غیره به دنبال خواهد داشت.

وی آموزش های لازم را به حاضرین معرفی کرد و ضمن توضیحات تکمیلی خاطر نشان کرد: تا زمانی که والدین دانش خود را در این زمینه افزایش ندهند، کنترل فرزندانشان بسیار مشکل و حتی غیرممکن خواهد شد.

دوره آموزشی 5
دوره آموزشی 4
دوره آموزشی 3
دوره آموزشی 2

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید