اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد جمعیت کارگری است.

بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد جمعیت کارگری است.
محمد حسین ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان یزد گفت: بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد، جمعیت کارگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدحسین ریاحی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان یزد ضمن اعلام این خبر گفت: نیروی انتظامی بدون چشم داشت در برقراری نظم و امنیت استان ایفای نقش می کند .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به دغدغه های نیروی انتظامی ادامه داد: امید است با تعامل بیشتر، نظام امنیتی استان را بالا ببریم و رفاه اجتماعی را به مردم هدیه دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد جمعیت کارگری است افزود: افزایش نرخ بیکاری عوامل متعددی دارد، از جمله مهاجرت های بی رویه به استان که امسال استان یزد رتبه نخست مهاجرپذیری کشور را به خود اختصاص داده است.

ریاحی با بیان اینکه در سال های گذشته رتبه های چهارم را داشتیم و اندک اندک با رشد مهاجرت به رتبه نخست رسیدیم عنوان کرد: شرایط اقتصادی، امنیتی و اشتغال استان از دلایل مهاجرت است و این در حالیست که متاسفانه نخبگان علمی و دانشگاهی استان را از دست می دهیم .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به وضعیت اقتصادی استان اظهار داشت: متاسفانه شرایط کاری استان به گونه ای رقم خورده که نیروی ساده کارگری را وارد می کنیم و امیدواریم با رشد شرکت های دانش بنیان  و رونق این فعالیت ها شاهد استفاده از ظرفیت های متخصصان استان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع اتباع بیگانه و آمارهای حضور آن ها در استان تصریح کرد: اتباع بیگانه از تمام امکانات و ظرفیت های استان استفاده می کنند در حالیکه باید بتوانیم از ظرفیت وجود آن ها استفاده کنیم.

ریاحی با اشاره به ارائه طرحی برای سرمایه گذاری اتباع در استان و ارائه آن به استاندار وقت طی چندسال گذشته خاطرنشان کرد: می توان در زمینه ضایعات و یا برخی صنایع فلزی از سرمایه گذاری آن ها استفاده کرد و از مزیت های این سرمایه گذاری از جمله ارزش افزوده آن بهره برد و به رونق تولید رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزایش صادرات را با استفاده از ظرفیت حضور اتباع از دیگر مزیت های پیش روی استان دانست و اظهار داشت: ارتباطی که با برخی کشورها و تجار دارند موجب ارزآوری به کشور و استان خواهد شد و این سرمایه گذاری یک معادله برد - برد است که استان از آن غافل شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم تعامل بیشتر در بین دستگاه های استان افزود: خوشبختانه حوادث کار در استان یزد روبه کاهش است اما لازم است برای بهبود این وضعیت بیش از پیش تلاش شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

جلسه تفاهم نامه با نیروی انتظامی 3
جلسه تفاهم نامه با نیروی انتظامی 1

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید