اخبار

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد: برپایی و اقامه فریضه نماز مبنای توسعه فرهنگی است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد: برپایی و اقامه فریضه نماز مبنای توسعه فرهنگی است.
جلسه نهایی هیئت ارزیابی شورای اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حجت الاسلام رادمهرقائم مقام محترم ستاد اقامه نماز، سید حسین سالاری دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای تیم ارزیابی فرهنگ نورانی نماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت: قطعاً اسلام که دینی فطری و تأمین کننده صلاح دنیا و آخرت انسان است، مخالف شادی نیست، بلکه حامی و پشتیبان آن نیز می باشد.

مدیر کل و رئیس ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه برپایی و اقامه فریضه نماز مبنای توسعه فرهنگی است، افزود: توسعه فرهنگی نیز از ارکان توسعه اجتماعی است و اگر بخواهیم کشور توسعه یافته ای داشته باشیم باید در این حوزه نقش و فعالیت به سزایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه نماز از واجبات است، اظهار کرد: مهم فرآیند محور کردن و نتیجه گرا بودن است که ما بتوانیم آثار و نتایج آن را در دستگاه های دولتی و همچنین در سطح جامعه شاهد باشیم.

در این جلسه قائم مقام ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن تمجید از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت راه اندازی سامانه جامع نماز گفت: در برخی استان ها رابطه قوی و محکمی بین دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود ندارد و جای بسی خوشحالی دارد که یک همدلی و تعامل مناسبی میان دستگاه های مذکور در استان یزد وجود دارد و فرهنگ نماز به خوبی در حال اجرا می باشد.

حجت الاسلام رادمهر تکمیل و راه اندازی سامانه "سجاده" را یک امر ضروری دانست و افزود: خوشبختانه با طراحی این سامانه بسیاری از مشکلات و مسائل هزینه بر از دوش دستگاه های اجرایی استان برداشته می شود و این سامانه بزودی در کشور کار خود را شروع کرده و تمام دستگاه های اجرایی می توانند بصورت مستقیم مستندات خود را در این سامانه ثبت نمایند.

وی گفت با توجه به دستورالعمل جدید، ادارات شهرستانی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

رادمهر تشکیل هیئت ارزیابی فرهنگ نورانی نماز را الزامی خواند و اظهار داشت: با توجه به شیوه نامه ای که از سوی ستاد اقامه نماز کشور تنظیم و ارائه شده است، 250 امتیاز مربوط به تشکیل هیئت ارزیابی نماز است؛ عمل به توافق نامه های وزارتی 750 امتیاز و اجرای برنامه های ابتکاری نیز 100 امتیاز را شامل می شود.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به وظیفه خطیر دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی، بزودی جلسه هماهنگی و توجیهی برای این عزیزان برگزار خواهد شد و سعی داریم با برنامه ریزی های دقیق، مطالبه گری بیشتری را در بحث نماز از مسئولین امر داشته باشیم.

در ادامه دبیر ستاد اقامه نماز این اداره کل گزارشی از روند ارزیابی ادارات و سازمانهای تابعه ارائه نمود و افزود: ترویج فرهنگ نورانی نماز در بین کارمندان دستگاه های اجرایی استان یه وظیفه الهی است که برعهده ما نهاده شده است.

سید حسین سالاری گفت: درجهت عمل به شیوه نامه ستاد اقامه نماز کشور، تیم ارزیابی نماز تشکیل شد و طبق چک لیست طراحی شده، ادارات شهرستانی و دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد را مورد ارزابی قرار دادیم.

وی در ادامه توضیحاتی پیرامون سامانه جامع نماز اداره کل ارائه کرد.

گفتنی است دو تیم ارزیابی 4 نفره متشکل از نمایندگان دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد طی برگزاری جلساتی فرهنگ نورانی نماز را در میان ادارات و سازمان های وابسته بررسی و مورد ارزیابی قرار دادند.

نماز 4
نماز 3
نماز 2

 

 

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید