اخبار

استاندار یزد: مسئولان باید توجه جدی به مطالبات کارگری استان داشته باشند/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: کارگران جزء مهمی از بدنه تولید هستند

استاندار یزد: مسئولان باید توجه جدی به مطالبات کارگری استان داشته باشند/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: کارگران جزء مهمی از بدنه تولید هستند
سی اُمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان یزد با حضور استاندار، نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل و مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانده نیروی انتظامی، مسئولین خانه کارگر، بسیج کارگری، تشکلات کارگری و کارفرمایی، مسئولین اجرایی استان و جمعی از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شد و نخبگان جامعه کار و تلاش در بخش های مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش‌ روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:  استاندار یزد با اشاره به مشکلات و مسائل موجود قشر کارگر گفت: مسئولان باید توجه جدی به مطالبات کارگری استان داشته باشند.

محمدعلی طالبی در آیین گرامیداشت روز جهانی کارگر با تاکید بر لزوم بالندگی کارگران اظهار داشت: قوی بودن تشکل‌های کارگری در استان یزد به لحاظ پیگیری مطالبات ستودنی است.

وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین تشکل های کارگری با مجموعه دولت و کارفرمایی وجود دارد ادامه داد: در سال رونق تولید باید با کمک همه به ویژه حضور موثر کارگران و کارفرمایان در عمل شاهد باشیم.

استاندار یزد برجسته ترین نقش را متوجه کارگران دانست و عنوان کرد: آنچه در استان به آن نیاز داری و زمینه های آن نیز وجود دارد تقویت سه جانبه گرایی است که در برنامه های مختلف و طرح های گوناگون دیده شده که زمینه شکل گیری این ارتباط وجود دارد.

وی سه جانبه گرایی را ارکان تولید در کشور دانست و اظهار داشت: کافی است اراده مشترکی که در همه است و طرح های مختلفی که با جامعه کارگری در ارتباط است دنبال شود.

طالبی با بیان اینکه لازم است مسکن کارگران نیز تامین شود بیان داشت: سال هاست موضوع مسکن کارگران مطرح شده و در استان نیز طرح هایی ارائه شده اما تا به امروز مورد توجه نبوده لذا این آمادگی را داریم تا اقدامات لازم را با کمک و تعامل همدیگر انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح های حوزه کارگری نیازمند برنامه مدون و برنامه ریزی منسجم است تصریح کرد: فضای خوبی که امروز وجو دارد را باید قدر بدانیم چراکه رویکرد دولت و برنامه های موجود در حمایت از کارگران و پیگیری مسائل و مشکلات این قشر عظیم و با افتخار است.

استاندار یزد با اشاره به حساسیت های نمایندگان استان در پیگیری مطالبات و مسائل قشر کارگری استان عنوان کرد: مجموعه مدیران استان نیز با همنوایی در کنار کارگران هستند و اجازه نمی دهیند که برخی مسائل در سال آینده تکرا شود.

طالبی با تاکید بر اینکه کمیته مطالبات کارگری در استان شکل بگیرد اظهار داشت: همه دستگاه ها همسو و همراه با این کمیته خواهند بود و با حساسیت های لازم در موضوعاتی که مورد نظر تشکل های کارگری است کار را دنبال می کنیم تا به نتیجه مطلوب برسد.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با اشاره به نام گذاری سال رونق تولید اظهار داشت: خوشحالیم که جامعه کارگری ما جامعه با مهارت ، جامعه فرهیخته و فهیم هستند و باید با آموزش های مداوم، توانمندی ها را افزایش دهیم.

محمدحسین ریاحی با بیان اینکه ارتباط بین جامعه کارگری و کارفرمایی باید به درستی برقرار شود ادامه داد: کارفرمایان باید بدانند که کارگران جزء مهمی از جامعه تولید هستند و در حوزه رسیدگی به مسکن و معیشت و قرارداد مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بر توسعه تعاونی های مسکن برای جامعه کارگری تاکید شده است عنوان کرد: پویایی صنعت امکان پذیر نخواهد بود مگر با تعامل و ارتباط تنگاتنگ کارگر و کارفرما؛ ضرورت حمایت از تشکل های کارگری از طریق افزایش تعامل با نمایندگان و تغییر برخی مواد قانونی که لازم است برای دفاع از حقوق کارگران، تعامل و هم فکری با نمایندگان مجلس و تشکل های کارگری صورت بگیرد.

این مقام مسئول اجرایی استان با اشاره به اینکه همدلی و همزبانی مشکلات کارگران را حل می کند افزود: ظرفیت سه جانبه گرایی در استان شناخته شده و برای حل مشکلات آمادگی کامل و کافی وجود دارد و پاسخ مناسبی را ارائه خواهد داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص معیشت و دستمزد کارگران نیز اظهار داشت: بر اساس قانون، حداقل هایی در این خصوص دیده شده است اما کارفرمایان می توانند این عدد را تغییر داده و افزایش دهند و معیشت کارگران خود را به شکلی با افزایش دستمزد تامین کنند.

در ادامه نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای با اشاره به استمرار دشمنی آمریکا علیه ارزش‌های ایران و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز جامعه کارگری خط مقدم ایستادگی در برابر استکبار جهانی هستند و تمام ملت ایران به توان کارگران ایمان دارند.

سید ابوالفضل موسوی ‌بیوکی خلاقیت،‌ ابتکار و تعهد را از جمله ویژگی مردم و به ویژه جامعه کارگری استان یزد دانست و افزود:‌ مردم یزد باید در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» نامگذاری شده است نقش آفرینی ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به وجود برخی چالشها در جامعه کارگری،‌ تصریح کرد:‌ هماهنگی مستمر و برگزاری جلسات سه جانبه بین مسئولان دولتی،‌ کارفرمایان و کارگران نقش مهمی در رفع مشکلات موجود ایفا می کند.

این مسئول جامعه کارگری را مجاهدین فی سبیل الله و رزمندگان انقلاب عنوان و بیان کرد:‌ مسئولان و دست‌اندرکاران بدانند که حمایت از کاگران در حقیقت حمایت از ارزش‌های نظام و کمک به تحقق توسعه بیش از پیش است.

وی در پایان اضافه شدن حقوق کارگران در برابر افزایش قیمت‌ها را بسیار اندک و بی تأثیر دانست و گفت:‌ مسئولان باید حداقل قیمت چند قلم کالای اساسی را برای جامعه کارگری ثابت نگه دارند.

گفتنی است در این مراسم از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه، برگزیدگان مسابقات قرآن کریم و مقام آوران مسابقات ورزشی جامعه کار و تلاش که در سال 97 برای استان افتخار آفریده بودند با اهدای لوح و تندیس تجلیل بعمل آمد.

امتنان 2امتنان 4امتنان 8امتنان 12 امتنان 9امتنان 10امتنان 6امتنان 13امتنان 14امتنان 16امتنان 15

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید