اخبار

مدیر کل امور بانوان استانداری یزد عنوان کرد:

آموزش های مهارتی را راه حلی مناسب در جهت ایجاد اشتغال بانوان

آموزش های مهارتی را راه حلی مناسب در جهت ایجاد اشتغال بانوان
بمناسبت هفته کارگر مدیرکل امور بانوان استانداری یزد از کارگاه تولیدی بانوان کارآفرین شهرستان ابرکوه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه: همزمان با سومین روز از هفته کارگر، مدیر کل امور بانوان استانداری یزد به همراه فرماندار ابرکوه و معاون وی، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و مشاور فرماندار در امور بانوان شهرستان ابرکوه از کارگاه های تولیدی بانوان کارآفرین شهرستان در زمینه های فرآوری کننده و بسته بندی سبزیجات، مرکز فروش غذای خانگی، پرورش زالو و مرکز فنی و حرفه ای خواهران بازدید نمودند.

در حاشیه این بازدید فاطمه دانش گفت: این بازدید ها با هدف ترغیب و تشویق بانوان در عرصه های اقتصادی و ورود جوانان کارآفرین و تحصیل کرده در عرصه صنعت انجام می شود و مشکلات بانوان در حوزه اشتغال و کارآفرینی بررسی و در جلسات مربوطه مطرح خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان استانداری یزد آموزش های مهارتی را راه حلی مناسب و تضمینی در جهت ایجاد اشتغال بانوان یزد دانست و افزود: آموزش های مهارتی و ایجاد مشاغل خانگی یکی از راه حل های مناسب در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان است و استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی و اجتماعی در حوزۀ اشتغال بانوان مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه داشتن مهارت و تخصص رمز موفقیت است، اظهار داشت: باید فرهنگ کارآفرینی را تقویت، توسعه و ترویج دهیم و این امر نیازمند نگاه فرابخشی، همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و تغییر برخی نگرش های غلط در روی آوردن به مشاغل صرفاً دولتی است .

در ادامه فرماندار شهرستان ابرکوه با اشاره به منعطف پذیر بودن سازمانهای مردم نهاد و سمن ها، بر واگذاری برنامه های فرهنگی اجتماعی به این سازمان ها و استفاده از توانمندی آنها در تقویت برنامه های فرهنگی اجتماعی و توسعه کیفیت امور و فعالیت های این حوزه تاکید نمود.

گفتنی است در این مراسم گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی اداره تعاون کار در راستای اشتغال بانوان و تسهیلات پرداخت شده و ترویج فرهنگ کارآفرینی توسط رئیس و کارشناس اداره ارائه گردید.


ابرکوه 6
ابرکوه 5
ابرکوه 4
ابرکوه 3
ابرکوه 2
ابرکوه 1

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید