اخبار

با حضور نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی

نشست بررسی موانع و مشکلات اشتغال شهرستان اردکان برگزار شد

نشست بررسی موانع و مشکلات اشتغال شهرستان اردکان برگزار شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست بررسی مشکلات اشتغال شهرستان اردکان هدف از این نشست را تبیین برنامه ها و ادامه ظرفیت سازی اشتغال این شهرستان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: این نشست به ریاست نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، فرماندار شهرستان، مدیران کل دستگاه های تعاون و تأمین اجتماعی و مدیران بخش های تولیدی بالای 200 نفر شهرستان اردکان برگزار شد.

ابتدای این جلسه نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد : با توجه به مطالبه مردم و لزوم پاسخگویی به افکار عمومی ، همه مسئولان استان باید با تعامل و واقع بینی برای کاهش نرخ بیکاری تلاش کنند.

محمدرضا تابش با بیان اینکه همه مسئولان استان همواره تحت فشار افکار عمومی هستند ادامه داد : همیشه این سوال مطرح است که چطور با وجود آمارهای مختلف برای ایجاد اشتغال، بیکاری در شهرستان و استان افزایش یافته و تا مرز 17 درصد در استان رسیده است و آمار اشتغال زایی با رشد بیکاری در تضاد است.

وی اضافه کرد: در این میان کارفرمایان با وجود انبوه مشکلات همواره چراغ اشتغال و تولید را روشن نگه داشتند و تمام قد ایستادند که باید از آنها تقدیر شود.

نماینده اردکان خاطرنشان کرد: 2 تا سه برابر بیکاران استان، فرصت شغلی ایجاد شده اما بازهم بیکاری کاهش نیافته به همین دلیل باید مباحث رونق تولید و خدمات را به عنوان تنها راه خروج از مشکلات مدنظر داشته باشیم.

تابش با تاکید بر اصل سه جانبه گرایی در حل مشکلات کارگران و هم اندیشی با یکدیگر ، اظهار داشت : با توجه به افزایش بیکاری در استان ، دلایل و علل قابل قبولی برای مردم نداریم که چرا درصد بیکاری افزایش یافته است.

در ادامه مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد ضمن گرامیداشت هفته کارگر، طی سخنانی بیان کرد : انتخاب شعار سال نشانگر نگاه راهبردی رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) به مقوله اقتصاد در جهت پیشرفت کشور است و بدون شک با پیگیری این راهبرد و تلاش مجدانه رونق تولید،کسب و کار و شکوفایی اقتصادی میسر می شود.

محمد حسین ریاحی اظهار داشت : شهرستان اردکان با جمعیت نزدیک به 100 هزار نفر ، 35 هزار نفر جمعیت فعال و بالغ بر 31 هزار نفر شاغل دارای 100 واحد تولیدی می باشد.

وی با بیان اینکه یکی از چالش های جدی در بحث اشتغال، کامل نبودن اطلاعات افراد متقاضی اشتغال است بیان کرد : سنجش آمار ارائه شده در حوزه اشتغال و تعیین درصد تسهیلات ارائه شده به افراد، نوع مهارت و رده سنی افراد متقاضی اشتغال یکی از ضرورت های مهم توسعه اشتغال در استان است.

سپس مدیر کارآفرینی و اشتغال این اداره کل اظهار داشت: براساس اطلاعات سامانه کاریابی ها و کد ملی استخراج شده از سامانه،  شهرستان اردکان 746 نفر جوینده کار در دفتر کاریابی شهرستان که 594 نفر مردان و 152 نفر را زنان تشکیل می دهند که درصد ثبت نامی مردان 79 درصد و زنان 21 درصد می باشد که از افراد مذکور 32 درصد بومی استان و 68 درصد غیر بومی می باشند.

فریبا آیت‌اللهی درباره بکارگماری متقاضیان اردکان گفت: مجموع 261 نفر شامل 43 نفر زن (17 درصد) و 218 نفر مرد (83 درصد) که از افراد مذکور 45 درصد بومی استان و 55 درصد غیر بومی می باشند.

نشست اشتغال اردکان 1نشست اشتغال اردکان 4نشست اشتغال اردکان 7نشست اشتغال اردکان 6نشست اشتغال اردکان 8نشست اشتغال اردکان 5نشست اشتغال اردکان 9

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید