اخبار

علی ربیعی عنوان کرد: بیشترین آسیب تحریم ها به مزد بگیران ثابت است / محمد حسین ریاحی: اقتصاد و پویایی صنعت وابسته به تعامل مناسب کارگر، کارفرما و دولت است

علی ربیعی عنوان کرد: بیشترین آسیب تحریم ها به مزد بگیران ثابت است / محمد حسین ریاحی: اقتصاد و پویایی صنعت وابسته به تعامل مناسب کارگر، کارفرما و دولت است
نشست تشکل های کارگری با حضور علی ربیعی رئیس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید ، محمد حسین ریاحی مدیرکل و برخی مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد علی دهقانی دبیر اجرایی خانه کارگر، جمعی از تشکلات کارگری استان یزد در نخستین روز هفته کارگر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: "محمد حسین ریاحی" ضمن تبریک هفته کارگر گفت: در فرهنگ متعالی کار، رمز پیشرفت جامعه در گرو بها دادن به کار و تلاش و بکار گیری استعدادهای خلاق و سرشار از نبوغ نهفته در سرمایه های انسانی ساعی و کارآمد بوده و کارگر به عنوان قشر شریف و نیروی محرکه چرخه اقتصاد کشور، نقش آفرینی می کند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان ضمن اشاره به شعار سال که به نام رونق تولید نامگذاری شده است خاطر نشان کرد: امیدواریم با همه محدودیت هایی که وجود دارد بتوانیم با سختکوشی های جامعه کار و کارگری عرصه ای پویا تر داشته باشیم و با داشتن امید به آینده ای روشن جامعه خود را بسازیم.

وی اقتصاد و پویایی صنعت را وابسته به تعامل مناسب کارگر، کارفرما و دولت دانست و افزود: با ایجاد همدلی و همسو نمودن دیدگاه ها بسیاری از مشکلات بخش های صنعت ، خدمات و کشاورزی رفع خواهد شد؛ یکی از وظایف مهم تشکلات کارگری ایجاد ارتباط موثر میان کارگر و کارفرماست.

این مقام مسئول استان حمایت از کالی ایرانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: امید است برنامه هایی که در حوزه خدمات داریم با توجه به رویکرد استان و شرایط جغرافیایی یزد با کمک جامعه کارگری و حمایت های تشکل ها برنامه های اقتصادی را استوارتر جلو ببریم و بحث حمایت از کالای ایرانی را بعنوان دستور کار در فعالیت ها جدی دنبال کنیم.

در ادامه جلسه رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر لزوم حفظ اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران گفت: توسعه مشاغل خرد بیکاری را مهار می کند.

"علی ربیعی" در جریان سفر به یزد و نشست با تشکل های کارگری نیز هفته کارگر را تبریک گفت و افزود: هفته کارگر به عنوان یک هفته نمادین مروری بر مجموعه مسائل و مشکلات کارگری است که سالانه تکرار می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر توسعه مشاغل خرد با نگاه به کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال تصریح کرد: در شرایط تحریم برای حفظ اشتغال و یا ایجاد مشاغل جدید باید به سمت توسعه اشتغال خرد برویم و هم درآمد را افزایش دهیم که صندوق کارآفرینی امید در این مسیر نگاه و اقدامات خوبی دارد.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای کاهش مشکلات کارگری ادامه دارد و مسئولان و تشکل ها به دنبال کاهش دغدغه های کارگران هستند، اضافه کرد: در پیچ و خم سختی های امروز مشکلات گذشته کارگری به نوعی فراموش شده و نتوانستیم به خوبی دستاوردهای 11 اردیبهشت را که تثبیت شده ترسیم کنیم و بگوییم با چه مخالفت هایی برای گرامیداشت این روز در رژیم سابق مواجه بودیم.

ایشان با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با حمایت های امام راحل روز کارگر به نیکی گرامی داشته شد، اظهار نمود : جریان کارگری جریانی ریشه دار و مفصل است و سعی کرده با انقلاب اسلامی همراه باشد و معتقدم کارگران انقلابی ترین قشر در این نظام هستند که با همه مشکلات در کنار انقلاب ماندند.

"ربیعی" با نگاهی گذرا به وضعیت 40 ساله کارگران عنوان کرد: شان و منزلت جامعه کارگری باید بیش از اینها باشد اما متاسفانه مسائلی که با آن روبرو هستیم دشواری های پیچیده ای را برای جامعه کارگری به بار آورده است.

وی با اعلام همبستگی و ابراز همدردی با کارگران سیل زده در کشور اظهار داشت: در بحران ها بسیاری از گروه ها و افراد خود را نشان می دهند و سعی دارند بگویند که فقط ما برای رسیدگی و کمک هستیم اما بعد از بحران که تنهایی بیش از گذشته به چشم می آید، کارگران دیده می شوند و مصائب و مشکلات‌شان بیش از پیش نمایان می‌شود به ویژه که در سختی‌های معیشتی هم به سر می برند.

رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه تحریم ها بیشترین تاثیر را بر مزد بگیران ثابت دارد و بیشترین فشار را این قشر تحمل می‌کنند، افزود: قطعا ریزش نیرو را در جریان کارگری داریم و عدم ایجاد شغل جدید موجب افزایش بیکاری می شود و تاثیرات درازمدتی را بر جامعه کارگری خواهیم دید.

وی با تاکید بر تقویت تشکل های کارگری عنوان کرد: ظلم به کارگران به عنوان یک طبقه آرمان گرا که مطالبه گر عزت ملی است نتیجه رفتارهای ظالمانه ای است که عزت نفس ما را نشانه رفته است اما غافل است که به آن تن نمی دهیم.

ربیعی با بیان اینکه نظام بیمه بیکاری باید به سمت کارگرانی برود که در تهدید ریزش و در معرض بیکاری هستند، اظهار داشت: باید روی قدرت خرید و افزایش قدرت خرید برنامه ریزی شود و سیاست هایی در این مدت تدوین شود که کمترین ریزش را داشه باشیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه منابع تامین اجتماعی بیشتر صرف کارگران بشود اظهار داشت: سازمان های حمایتی نیز باید دوام و قوام و ماندگاری را برای قوی کردن جامعه در برابر فشارهای تحریم داشته باشند و منابع تامین اجتماعی نیز به گونه‌ای تقویت شوند که بتواند زندگی بازنشسته ها و کارگرانی که بیمه بیکاری می گیرند را به خوبی پوشش دهد.

این مقام مسئول بیان داشت: حفظ اموال کارگران در این شرایط که بیکاری افسار گسیخته است اولویت دارد و اگر قرار به واگذاری باشد باید حفظ اشتغال مد نظر قرار گیرد.

 

جلسه تشکلات کارگری 2

جلسه تشکلات کارگری 4جلسه تشکلات کارگری 1 جلسه تشکلات کارگری 3  

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید