اخبار

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد:

توسعه و رشد اقتصادی کشور با نگاه کارآفرینی میسر خواهد بود.

توسعه و رشد اقتصادی کشور با نگاه کارآفرینی میسر خواهد بود.
نشست گفت و گوی دولت و جوانان بمناسبت روز جوان و به ریاست محمد علی طالبی استاندار یزد و با حضور محمد حسین ریاحی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، سید ابوالفضل موسوی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد و جمعی از مسئولان در استانداری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان یزد : استاندار یزد در این نشست پس از استماع سخنان تعدادی از جوانان حاضر در این نشست که به بیان دغدغه ها و نقطه نظرات، نقدها و پیشنهادات خود پرداختند، سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را تبریک گفت و آنگاه با اشاره به محق بودن جوانان در بیان نقدها و کاستیها، خاطر نشان نمود: البته باید ببینیم که وضع موجود تا چه حد ناشی از سوء مدیریتها و تا چه میزان حاصل تصمیم گیریهای خارج از اختیار دولت و فشارها و تحریمهای خارجیست.

استاندار یزد به بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و آن را یک فرصت و زمینه خوبی برای توجه خاص به نسل جوان و استفاده از دیدگاه و دانش و علاقه آنها در برنامه های مختلف تاکید کرد.

محمد علی طالبی تصریح کرد: واگذاری امور به جوانان بر حسب نیاز و تقویت و حمایت از تشکل های مردم نهاد باید در اولویت دستگاه های اجرایی و مدیران قرار گیرد.

وی افزود : توسعه متوازن، اقتصاد دانش بنیان و آب از مسائل اساسی استان است که باید برای تحقق آن همه مردم و مسئولان و جوانان با دولت بیش از گذشته همکاری کنند.

 در ادامه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : یکی از شاخصه های توسعه کشور توجه به توانمندسازی جوانان است ، که این امر در حوزه های سرمایه های انسانی با استفاده و بهره وری از ظرفیت منابع ، تکنولوژی  و همدلی و همراهی خانواده‌ها امکان پذیر است.

محمد حسین ریاحی با بیان اینکه توسعه کشور با نگاه کارآفرینی میسر خواهد بود اظهار داشت: با توجه به ماهیت اقتصاد تعاونی و همخوانی آن با مولفه های فعالیت‌های کارآفرینانه می توان با افزایش مهارت جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی به  توسعه شرکت های دانش بنیان رسید.

وی با تاکید بر اینکه جوانان می توانند در زمینه توسعه بخش تعاون در حوزه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش مهمی ایفا کنند افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی فرصتی مناسب برای انتقال دانش در فضای کسب و کار و انگیزه کارآفرینی را برای دانش آموختگان فراهم می کند چرا که در دانشگاه های کشور کسب مهارت همراه با دانش از تعادل و تناسب پایینی برخوردار است و این طرح می تواند باعث افزایش ارتباط بین دانش و مهارت برای دانش آموختگان باشد.

 استانداری 5
استانداری 3
استانداری 2

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید