اخبار

دوره آموزشی نحوه برخورد با معلولین برگزار شد

دوره آموزشی نحوه برخورد با معلولین برگزار شد
دوره آموزشی چگونگی ارتباط مطلوب کارکنان با معلولین در سالن تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.
به  گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: احمد غفاریان در این دوره آموزشی بر تکریم هر چه بهتر ارباب رجوع، حفظ حرمت و شخصیت آنان، ارائه خدمات مطلوب و موثر و برخورد مناسب کارکنان با مراجعین تاکید کرد و یادآور شد: در راستای تحقق برنامه های حقوق شهروندی  و با هدف تکریم ارباب رجوع و همچنین لزوم شناخت بیشتر و کسب اطلاعات در خصوص برقراری ارتباط مطلوب کارکنان با معلولان، کارکنان آموزش های لازم را ببینند

در بخش دیگری از این جلسه، مدرس این دوره گفت: برای اینکه بدانیم چگونه با یک معلول رفتار کنیم ؛ در گام نخست باید از مفهوم معلولیت شناخت و تعریف درستی داشته باشیم.

غفاریان ادامه داد: به طور کلی هر اختلالی که مانع از ارتباط صحیح فرد با جامعه اش باشد، به آن معلولیت می گویند که این اختلال ها شامل جسمی، روانی ، اجتماعی و ترکیبی می شود.

وی با بیان اینکه معلولیت صرفا به معنای قطع اندام نیست، خاطر نشان کرد: اگر از فرد آزادی عمل گرفته شود و این شخص نتواند خواسته های خود را انجام دهد و به عبارتی وابسته دیگران باشد، آن فرد معلول تلقی می شود.

غفاریان در ادامه عوامل ژنتیکی و مادرزادی را از علل اصلی بروز معلولیت برشمرد و اظهار داشت: برخی از علل معلولیت نیز عارضی می باشند که در اثر جنگ، تصادف ها، بیماری های قلبی و ... روی می دهند.

وی خاطر نشان کرد: باید به نحوی عمل کرد که هم فرد معلول توانمند شود و هم جامعه ای که او در آن زندگی می کند، برای ارائه خدمات آماده باشد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید