اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

باشگاه کارآفرینان نوجوان؛ فرصتی برای توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان است

باشگاه کارآفرینان نوجوان؛ فرصتی برای توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تاکید بر اینکه باید دانش‌آموزان را به سمت سبک زندگی کارآفرینی سوق دهیم، گفت: طرح «باشگاه کارآفرینان نوجوان» با اهداف نگرشی و مهارتی به منظور توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان متوسطه اول و دوم در سال آتی با کمک آموزش پرورش اجرایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی با اشاره به اینکه دنیای آینده، دنیای پیچیده اطلاعات و تکنولوژی است گفت: ورود به این دنیا، نیازمند افرادی توانمند، خلاق، ارتباط گر و مسلط به فناوری­ های جدید می­باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد افزود: برای تقویت کارآفرینی و خلاقیت در افراد باید از سنین کودکی و نوجوانی شروع کرد. امروزه باید به کودک آموخت چگونه کار گروهی انجام دهد و با تفکر، خلاقیت، امید و پشتکاری و کسب مهارت­های لازم به اهداف خود دست یابد.

وی با بیان اینکه در کشورهای در حال توسعه نیز تلاش­های فراوانی برای رشد کارآفرینی و خلاقیت در کودکان در حال انجام است، اظهار داشت: در کشور ما برنامه­ های آموزشی برای همگان یکسان تعریف شده و متاسفانه به تفاوت­های فردی افراد توجه نشده است. هر فرد اگرچه ممکن است که دارای نقاط مشترک با دیگران باشد، اما دارای استعداد و علایق منحصر به فرد است که باید متناسب با توانایی­ها و استعداد­های خویش، پرورش یابد.

ریاحی تصریح کرد: با توجه به ماموریت و رسالت این اداره کل در راستای توسعه و ترویج کارآفرینی در  استان  و در جهت تقویت مهارت­های نرم و کارآفرینانه دانش­آموزان مستعد و با اهداف نگرشی و مهارتی، طرح «باشگاه کارآفرینان نوجوان» به منظور توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان  متوسطه اول و دوم در سال آتی با کمک آموزش پرورش اجرایی خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح انتظار می رود تقویت نگرش کارآفرینانه و افزایش خلاقیت و میل به موفقیت کودکان و نوجوانان، آشناسازی معلمان، دبیران و دانشجویان مراکز تربیت معلم با مباحث کارآفرینی، تغییر روش تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی برای کودکان و ... محقق گردد.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن استقبال از اجرای این طرح گفت: در گذشته کارآفرینی صرفا برای دانش‌آموزان کار و دانش به عنوان یک واحد درسی ارائه می‌شد، اما امروزه به عنوان رویکرد حاکم در وزارت آموزش و پرورش برای ما مطرح است.

عباسعلی دانافر اظهار داشت: نگرش مثبتی نسبت به خود اشتغالی و خویش فرمایی باید در دانش آموزان و نوجوانان، معلمان و خانواده‌هایشان شکل گیرد و این نیازمند انجام مجموعه‌ای از فعالیت های ترویجی، آموزشی و مشاوره‌ای است و این طرح می تواند در زمینه شناسایی استعدادها و پتانسیل های دانش آموزان به ما کمک کند.


آموزش پرورش 5آموزش پرورش 4آموزش پرورش 2

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید