اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش استان یزد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  آموزش و پرورش استان یزد
محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و آموزش و پرورش استان با هدف گسترش همکاری، تقویت مشارکت و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های آموزشی، پژوهشی و اجرایی طرفین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در مراسم انعقاد این تفاهم نامه که  با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک در هشت ماده و در چارچوب قوانین و مقررات موجود در راستای اجرای قانون کلی سیاست های اصل 44 قانون اساسی و تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند توسعه بخش تعاون امضا شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این مراسم با اشاره به اینکه آموزش و پرورش، مجموعه ای بزرگ و دارای پتانسل های بالایی است، گفت:  آموزش و پرورش سکان دار هدایت جمعیت جوان و نوجوانی است که آنان آینده ساز این کشور هستند.

محمد حسین ریاحی بر نقش کلیدی معلمان بعنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان تاکید کرد و افزود: معلمان یک جامعه، انسان سازان نسل بعدی هستند، از این رو نقش آنان به گفته امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را کاهش حجم تصدی گری دولت از طریق گسترش شبکه های تعاونی برای ارائه خدمات مطلوب به فرهنگیان عضو تعاونی ها و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی توسط فرهنگیان به منظور ارتقاء سطح اقتصادی فرهنگیان و بسترسازی اشتغال پایدار و مولد در حوزه آموزش کشور و همچنین تقویت بانک اطلاعات اقتصادی خانوار (موضوع ماده ۱۰ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی) و حمایت از دانش آموزان اقشار آسیب پذیر و خانواده های آنان دانست.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: آموزش و پرورش درصدد است تا با همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی و استفاده متقابل از ظرفیت ها و توانایی آنها در قالب تفاهم نامه همکاری به نفع جامعه، بخصوص جامعه فرهنگیان اقدام کند.

عباسعلی دانافر افزود: برنامه ریزی جهت توانمند سازی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون جهت ارتقاء کمی و کیفی در نظام آموزش و پرورش، توسعه همکاری های دو جانبه بین دو دستگاه در امر توسعه فرهنگ تعاون و مشارکت در کلیه فعالیتهای آموزشی دو دستگاه و همکاری و مشارکت در توسعه آموزش های مهارتی شاخه کار و دانش و کارآفرینی، مفاد این تفاهم نامه را تشکیل می دهد.

 

آموزش پرورش 6

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید