اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

کارآفرینی؛ کلید رشد اقتصادی و توسعه پایدار

کارآفرینی؛ کلید رشد اقتصادی و توسعه پایدار
اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان موفق شهرستان ابرکوه به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری ابرکوه و با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کارآفرینی و اشتغال این اداره کل و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: این جشنواره در 5 بخش صنعت، خدمات، گردشگری، کشاورزی و معدن با شاخص های تعداد اشتغال ایجاد شده و با رویکرد توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی برگزار شد.

امام‌جمعه ابرکوه در این جشنواره خطاب به کارآفرینان گفت: تجلیل از شما یک کلمه و یا واژه نیست که بتواند حق تلاش های شما را ادا کند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: انصافاً اگر بخواهیم حق یک کارآفرین را در این مقطع از زمان ادا کنیم باید بگوییم کار آفرین، مجاهد در راه خدا است.

وی با قدردانی از کار آفرینان در زمینه های کشاورزی، خدمات، صنعت و … تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی لازم است تا کارفرمایان نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارگران اقدام کنند تا آن‌ها در این شرایط، فشار کمتری را متحمل شوند.

سپس مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این جشنواره گفت: هر چه افتخار است به شما عزیزان کارآفرین برمی‌گردد که به‌رغم وجود مشکلات متعدد صادرات، فروش و بازاریابی، دست از کار و تلاش برنداشته و مقتدرانه در زمینه تولید، کار می‌کنید.

محمدحسین ریاحی با بیان اینکه نگاه خلاقانه کارآفرینان می‌تواند قدرتی برای برون‌ رفت از مشکلات اقتصادی باشد، افزود: کارآفرین یعنی کسی که قدرت تبدیل ایده به عمل را داشته باشد و تولید مقوله‌ای است که بر اساس نیاز بازار شکل می‌گیرد و برند سازی یکی از مقوله های مهم در زمینه مدیریت بازاریابی است .

وی اظهار داشت: کارآفرینی و کارآفرینان نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع ایفا می‌کنند و در این راه باید جوانان را نیز به کار گیرند و باید بتوانند با ارتقاء سطح مهارت، سهم خود را در بازار افزایش دهند.

در این جشنواره همچنین فرماندار شهرستان ابرکوه گفت: کار آفرینی فرآیند نوآوری و خلاقیت در جهت شناسایی فرصت های جدید و ارائه روش های تولید محصول با ارزش در فضای بازار رقابتی امروز است و ماندن در حوزه کار آفرینی در شرایط جنگ اقتصادی امروز را دشوار دانست.

کاظمی نسب افزود: کارآفرینانی که در این شرایط سخت فعالیت می‌کنند، سرداران و امیران این جنگ هستند.

وی افزود: چرخش اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار در گرو سرمایه گذاری و کارآفرینی است و ما در شهرستان بشدت از آن حمایت می کنیم.

کاظمی نسب ضمن اشاره به ظرفیت های شهرستان در حوزه های مختلف و صادرات اظهار داشت: برغم مشکلات اقتصادی، کار آفرینان با تلاش مضاعف خود رونق کسب‌ و کار و تولید را در این شهرستان فراهم کردند.ابرکوه 3ابرکوه 4ابرکوه 12ابرکوه 11ابرکوه 10ابرکوه 8

 

.

 

 

۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید