اخبار

به میزبانی شهرستان بافق انجام شد

جلسه هم اندیشی و آموزشی کارشناسان روابط کار استان یزد

جلسه هم اندیشی و آموزشی کارشناسان روابط کار استان یزد
جلسه هم اندیشی و آموزشی کارشناسان روابط کار و تشکل ها در شهرستان بافق در محل سالن اجتماعات کارخانجات تعمیرات لکوموتیو راه آهن بافق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد جواد حیدری گفت: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی در جامعه کار و تولید، خوشبختانه مشکل حادی در مجموعه های کارگری استان وجود ندارد و این امر در راستای همسویی جامعه کارگری و کارفرمایی محقق شده است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود:  در شهرستان بافق نیز این وفاق و همدلی وجود دارد و امیدواریم در سال آینده شاهد رونق  اقتصادی بیشتر در سطح کشور و به تبع آن در کارگاهها ی اقتصادی باشیم.

وی همچنین تعامل تشکل‌های کارگری ، کارفرمایی را به عنوان شرکای اجتماعی دولت ضامن حفظ اشتغال، رونق تولید و سرمایه گذاری در مجموعه های کارگری عنوان کرد و تاکید نمود:  نگاه تشکل‌ها باید بر محور تعامل باشد.

علی اصغر نوری شادکام رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق ضمن خوش آمد گویی به همکاران با اشاره به بخشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه کارگری و کارفرمایی گفت: با توجه به اینکه حوزه های روابط کار و تشکل‌های کارگری پاسخگوی اصلی قشر شریف کارگر و منتخبین آنها می باشد برگزاری چنین کارگاهی در راستای ارتقاء سطح دانش همکاران ضروری  و بسیار موثر است  .

در ادامه این جلسه انوری مدیریت کارخانجات تعمیرات لکوموتیو راه آهن نیز ضمن برشمردن برخی از فعالیتهای مجموعه در سال های اخیر اظهار داشت : این مجموعه به صورت مستقیم زمینه  اشتغال حدود ۶۰۰ نفر را فراهم نموده است.

 وی همچنین  نقش تشکل کارگری واحد کارخانجات را در پیشبرد اهداف مجموعه موثر عنوان نمود.

 محمد محمدی رئیس اداره روابط کار و حمیدرضا دهقان مسئول تشکل‌های کارگری اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های استانی مجموعه را برای کارشناسان تبیین نمودند. بخشی از این کارگاه آموزشی به طرح پرسش و پاسخ اختصاص داشت .

در پایان از شرکت سنگ آهن مرکزی( پیت استخراج معدن چغارت ) و شرکت تعاونی آرامش سیر کویر( کمپ شهید برزگری واقع در روستای صادق آباد ) از سوی مدیران و کارشناسان روابط کار و تشکل های استان بازدید شد.

1 41 21 3

۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید