اخبار

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، اولین کافه کارآفرینی در استان یزد افتتاح شد.

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، اولین کافه کارآفرینی در استان یزد افتتاح شد.
اولین کافه کارآفرینی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها، مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از کارآفرینان و نخبگان استان یزد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در آئین افتتاح اولین کافه کارآفرینی در یزد، قره سید رومیانی گفت: در این نوع کافه ها به دنبال یک فضای بسیار صمیمی و ساده هستیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها وزارت متبوع با اشاره به اینکه کافه کارآفرینی به عنوان اتاق فکری کاملا قوی برای دولت می باشد، افزود: با همدلی و حمیتی که در بین مردم یزد دیده ام، شما می توانید الگویی برای سایر استان ها باشید و جایگاه خود را در حوزه های داخلی و بین المللی تثبیت کنید.

وی خاطر نشان کرد: افراد علاقمند به این حوزه باید علم را از دانشگاه و تجربه را از دوستان کارآفرین کسب کنند و آنگاه با یک مدیریت درست، زمینه ایجاد ایده و فکرهای خلاق و نوآور فراهم می شود.  

رومیانی تصریح کرد: اگر این فکرهای خلاق همیشه همراه با تصمیمات دولتی باشد، شاهد نتایج بسیار موفقی در کشور خواهیم بود.

در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه دولت باید خود را از رقابت با بخش خصوصی کنار بکشد، گفت: تا زمانی که دولت بخواهد با بخش خصوصی رقابت کند وضعیت همین است و بدتر نیز می شود.

علی زینی وند نقطه شروع تحول و بهبود وضعیت کشور را تغییر نگرش دولت مردان و حاکمان کشور به بخش خصوصی دانست.

وی با بیان اینکه کوچک سازی دولت با الفاظ و برنامه شیرین است اما در عمل ، بخوبی اجرا نشده است، ادامه داد: متاسفانه این کوچک سازی در مراکزی که بیشتر با زندگی مردم ارتباط دارد اجرا شده که باید چاره اندیشی شود.

معاون استاندار یزد اظهار داشت: کافه های کارآفرینی، دولت را مجبور به مقررات زدایی،کوتاه کردن فرآیندهای اداری و محدود کردن فضای بروکراتی در کشور می کند.

سپس مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، فراهم کردن زیرساخت ها را برای ایجاد و توسعه کارآفرینی مهم برشمرد و گفت: تسهیل و تصحیح قوانین و مقررات از جمله قانون کار، امنیت سرمایه گذاری و همچنین ایجاد محیطی مساعد برای ظهور و رشد کسب و کارهای جدید نوآور ضرورت دارد.

محمد حسین ریاحی تاکید کرد:هدف کارآفرینی اشتغال زایی نیست، بلکه خلق ارزش افزوده جدید است.

وی با بیان اینکه نیاز به کارآفرینی در سیاست­ های کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید شده است، خاطر نشان کرد: هم اکنون کشور با نرخ بالایی از بیکاری، بویژه در میان فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی از سویی و نرخ پایین بهره‌وری نیروی کار از سوی دیگر روبرو است. 

ریاحی رونق کسب و کار در حوزه‌های مختلف استان را مهمترین دلیل راه اندازی کافه کارآفرینی اعلام کرد و افزود: کافه های کارآفرینی باعث رونق کسب و کار، ایجاد اشتغال، خلق ایده‌های بدیع شده و نیز سبب تجمع کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و تعامل و همفکری برای رونق کسب وکار‌های جدید می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: کافه کارآفرینی محلی برای تجمع دانشجویان، مخترعان، استارتاپ‌ها و شتاب دهنده‌ها است تا علاوه  بر خلق ایده‌های نو و خلاق، در فضایی صمیمی برای انواع کارآفرینی‌ها اقدام کنند.


کافه کارآفرینی 9کافه کارآفرینی 8کافه کارآفرینی 6

 

 

 

 

 

 

 

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید