اخبار

تصویب راه اندازی دو کافه کارآفرینی در استان یزد

تصویب راه اندازی دو کافه کارآفرینی در استان یزد
در جلسه هیئت فنی کارآفرینی با نظر اکثریت اعضاء، راه اندازی 2 کافه کارافرینی درشهرستان یزد به تصویب رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد: محمد حسین ریاحی با اشاره به اینکه امروزه کاهش نرخ بیکاری خصوصا در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از مسائل مورد توجه دولت است گفت: راه اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در سطح استان با هدف ارائه خدمات مشاوره ای به کارگران،کارفرمایان، تعاونگران و  جوانان بیکار می تواند در رفع مشکل بیکاری نقش بسزایی داشته باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هدف از راه اندازی کافه کارآفرینی در استان را ایجاد فضایی جهت برقراری هرچه بهتر تعاملات اجتماعی بین کارآفرینان با کارآفرینان، کارآفرینان با دولت، کارآفرینان با سرمایه گذاران و کارآفرینان با دانشجویان دانست.

وی افزود: با راه اندازی کافه کارآفرینی زمینه ایجاد فضای مناسب جهت ارتباط مراکز مشاوره و شتاب دهنده ها با صاحبان ایده،سرمایه گذاران با کارآفرینان و همچنین شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک و جدید حول محور توسعه کارآفرینی فراهم می شود.

در ادامه مدیرکارآفرینی و اشتغال این اداره کل ضمن بیان دستور کار جلسه به ارائه گزارش در خصوص درخواست های صدور مجوز فعالیت مراکزمشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی از سال 93 تا کنون در زیرگروه های تخصصی مختلف در استان پرداخت.

در پایان رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل ضمن ارائه کلیات شیوه نامه راه اندازی کافه کارآفرینی ابلاغی از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی،   موضوع سه در خواست راه اندازی کافه کارآفرینی را در سطح استان بیان کرد.

وی گفت: کافه کارآفرینی فضایی است با حداقل 100 متر مربع با امکاناتی از قبیل اینترنت، تلویزیون و پرزنتیشن که در آن تیم­ها و گروه­های مختلف اعم از سرمایه­داران، کارآفرینان، صاحبان ایده ، مسئولین دولتی و... با یکدیگر به تبادل اطلاعات در حوزه کارآفرینی و خلق ایده می پردازند.


1 31 1

 

۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید