اخبار

در جلسه آموزشی پیشگیری مواد مخدر عنوان شد: افسردگی در کمین فرزندانی که والدین آنها معتاد هستند

در جلسه آموزشی پیشگیری مواد مخدر عنوان شد: افسردگی در کمین فرزندانی که والدین آنها معتاد هستند
به منظور پیشگیری اولیه از اعتیاد در محیط های کاری و صنعتی شهرستان یزد ششمین دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد با همکاری شرکت برچینکار یزد در حضور جمعی از پرسنل آن مجموعه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مدرس این دوره آموزشی اظهار داشت: اگر نگاهی کوتاه به آسیب های مختلف مصرف مواد مخدر برای فرد و جامعه بیاندازیم به سرعت متوجه می شویم که اعتیاد علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمانی افراد، تهدیدی بزرگ برای سلامت روانی جامعه است.

شایق افزود: اعتیاد در فرد معتاد بیش از آنکه باعث رنج های جسمانی شود، باعث از بین رفتن امید و عزت نفس می شود و او را از رشد و پویایی ای که هر انسان نیازمند آن است، دور می کند.

وی گفت: آسیبهای اجتماعی اعتیاد به عنوان مهمترین عاملی است که جامعه کار و کارگری را تهدید و هزینه های زیادی را به خانواده تحمیل می کند؛ از طرفی به خاطر کاهش فعالیت اقتصادی فرد معتاد و همین طور نیاز شدید و روز افزون او به تهیه مواد، باعث سوق داده شدن فرد به سمت اعمال مجرمانه می شود.

شایق بیان کرد: فرزندانی که در خانواده هایی با والدین معتاد رشد می کنند در معرض  انواع آسیب های روحی و جسمانی هستند که شایع ترین آنها افسردگی و بزهکاری است .

مدرس کارگاه اظهار داشت آمار اعتیاد و انواع مختلف مواد مخدر، به سرعت رو به گسترش است و بسیاری از این مواد جدید، آثار سوء جسمی و روانی غیر قابل بازگشتی دارند و اعتیاد همچون حیوانی درنده هر روز بسیاری از همنوعان ما را به کام مرگ می کشاند.

2

۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید