اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به دنیا با توسعه صنعت گردشگری میسر می شود

معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به دنیا با توسعه صنعت گردشگری میسر می شود
بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ نشست هم اندیشی مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در حوزه گردشگری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: در این نشست محمد حسین ریاحی با اشاره به اینکه امروزه گردشگری به یکی از بزرگترین و سریع­ترین صنایع در حال رشد، تبدیل شده است گفت: توسعه این  صنعت  باید بعنوان یکی از اولویت ­های برتر توسعه کشورمان مدنظر  قرار گیرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد خاطر نشان کرد: این صنعت می تواند باعث کاهش مفاسد اجتماعی­ شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه بیشتر مفاسد اجتماعی در ایران نتیجه بیکاری است، افزود: ما اعتقاد داریم با استفاده از منابع خدادادی و سابقه تمدن اسلام، تمدن دوره ما قبل اسلام و دوره باستان، آن قدر یادگارها و بناهای منحصر به فردی را که برای ما به یادگار گذاشته­اند، بتوان براساس آن و با کمترین هزینه برای جوانانمان شغل ایجاد کنیم.

ریاحی بیان کرد: اگر بخواهیم هویت ملی اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کنیم؛ بهترین راه آن توسعه صنعت گردشگری زیارتی و مذهبی و سلامت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار داشت: رسیدن به اشتغال بالا در این صنعت، نیازمند مدیریت کارآمد، نیروی کار آموزش دیده،سرمایه گذاری در زیرساخت ها،فرهنگ سازی عمومی و  و نهادینه کردن موضوع مشاوره های اصولی و درست از طریق مراکز مشاوره اطلاع رسانی و کارافرینی با  حضور کادر مجرب مشاورین متخصص و غیره است.

 در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گفت: ایران براساس آمارهای جهانی به لحاظ جاذبه ­های گوناگون(فرهنگی، مذهبی، طبیعی و تاریخی) جزو کشورهای بالقوه توانمند در زمینه جذب گردشگر خارجی است.

سید مصطفی فاطمی  عنوان کرد: در دنیا گردشگری بیشترین درآمد و اشتغال را در حوزه­های مختلف ایجاد می­کند. صنعت گردشگری به دلیل اینکه فراگیر است و گردشگرها به تمام نقاط مقصد سفر می­کنند؛ لذا درآمد و فرصت­های شغلی برابری در كشور به وجود می­آید.

گفتنی است در حاشیه این نشست، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد از کارگاه کسب و کار یک معلول توانمند تحت پوشش بهزیستی در بافت تاریخی شهر بازدید بعمل آورده و با حضور در جمع دانش آموزان یکی از  دبستان های پسرانه در قالب طرح سه شنبه گردی همیار گردشگر در مورد آینده شغلی و حرفه آموزی به سخنرانی پرداخت.


بازدید 3بازدید 2

 

۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید