اخبار

دوره آموزشی « آشنایی با انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی و رویکردهای جدید دولت تدبیر و امید نسبت به آن ها» برگزار شد.

دوره آموزشی « آشنایی با انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی و رویکردهای جدید دولت تدبیر و امید نسبت به آن ها» برگزار شد.
دوره آموزشی دو روزه « آشنایی با انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی و رویکردهای جدید دولت تدبیر و امید نسبت به آن ها» با هدف توانمندسازی کارشناسان تشکل های کارگری و کارفرمایی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: ابتدا محمد جواد حیدری هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء توانمندی کلیه کارکنان و کارآیی سازمان در مسیر بهبود کمی و کیفی تشکل های کارگری و کارفرمایی دانست.

مدیر روابط کار این اداره کل با اشاره به اهمیت افزایش تشکل ها افزود: امسال تعدادی از شهرستان ها رشد خوبی در زمینه توسعه و تقویت تشکل ها داشته اند ولی متاسفانه برخی شهرستان ها کمتر به افزایش و تقویت تشکل ها، توجه نشان داده اند که شایسته است در مهلت باقی مانده تا پایان سال این کاهش را جبران نمایند.

در ادامه رئیس اداره تشکل های کارگری و کارفرمایی این اداره کل با تاکید بر این که باید مراحل تشکیل تشکل ها از جمله مجامع آن ها باید با آگاهی برگزارشود گفت: آموزش درامر آگاهی بخشی به کارگران و کارفرمایان نقش مهمی دارد.

حمیدرضا دهقان افزود: از آنجا که طبق اصل 104 و 26 قانون اساسی، ایجاد تشکل ها به منظور حفظ منافع و حق مشروع اعضا صورت می گیرد، می بایست نسبت به ترویج فعالیت صنفی تشکل ها اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: دولت باید نقش نظارتی داشته باشد، نظارت دولت نه به معنای دخالت و نه صرف نگاه کردن است، هدف برگزاری مجامع بصورت قانونی  و منتج به سلامت تشکل ها است.

دهقان خاطر نشان کرد: ما باید از واگذاری اختیارات به انجمن ها استقبال کنیم اما باید ساز و کار واگذاری را طوری طراحی کنیم که ازمفسده های ممکن جلوگیری شود.


1 31 2

 

۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۰
روابط عمومی اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید